16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denizli'de Ekocanlar Çöpteki Hazinenin Peşinde
05 Eylül 2013 Perşembe 14:48

Denizli'de "Ekocanlar Çöpteki Hazinenin Peşinde"

(Fotoğraflı)

TÜBİTAK 4004 Bilim Toplum Projelerinden "Ekocanlar Çöpteki Hazinenin Peşinde", Honaz Karateke Necati-Fikriye Dalaman Okulu'nda başladı.

Proje Yürütücüsü Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Vedat Oflaz, projenin açılışında yaptığı konuşmada, projeyle ilköğretim çağındaki köy okullarında öğrenim gören öğrencilerin içinde yaşadıkları çevre, doğadaki varlıklar, doğa bilimleri ve doğal süreçler hakkında farkındalık oluşturmayı, disiplinlerarası bakış açısı kazandırmayı, araştırma ve öğrenme isteklerini artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Teknolojik gelişmeler ve hızlı şehirleşme nedeniyle ortaya çıkan atıklar konusunda öğrencileri "sürdürülebilir tüketim", "geri dönüşüm" ve "atık yönetimi" konularında bilgilendirerek sağlıklı bir çevrede yaşama ve çevre bilinci oluşturmayı da hedeflediklerini ifade eden Oflaz, "İçerik olarak 22 farklı etkinlikten oluşan projede, 25 ilköğretim öğrencisine hafta içi toplam 10 gün program uygulanacak. Projede Honaz ilçesi Karateke köyünde bulunan ilköğretim öğrencileri hedef kitle olarak seçildi" dedi.

Açılışa öğretim elemanları, okul müdürü, öğretmen ve öğrencileri, üniversite öğrencileri ve veliler katıldı.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ