02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Danimarka Marmaris Konsolosluğu açıldı
01 Kasım 2008 Cumartesi 12:24

Danimarka Marmaris Konsolosluğu açıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Danimarka Fahri Konsolosluğu açıldı. Konsolosluğun açılması sebebiyle Martı Otel'de düzenlenen resepsiyona Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Jesper Vahr katıldı.

Konsolosluk görevine ise Enis Eralp getirildi. Resepsiyona Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü ve turizmciler ile iş adamları katıldı.


Ankara Büyükelçisi Jesper Vahr, resepsiyonda yaptığı konuşmada PKK'nın bir terör örgütü olduğunu ve buna rağmen Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu söyledi.
Danimarka'nın Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu anlatan Vahr, şöyle konuştu: "AB sürecinde Türkiye'nin yanında oldu. PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmiştir. Her terör örgütü gibi PKK'ya karşı da müşterek tavır takınılması gerektiğine inanmaktadır. PKK terörüne rağmen Türkiye güvenli bir ülkedir. Ülkemizin nüfusunun yüzde 6'sı yani yaklaşık 300 bin Danimarkalı, bu güvenli ülkede tatil yapmaktadır. Bunların önemli bir bölümü de Marmaris'e gelmektedir. Bu sebeple Marmaris'te fahri konsolosluk açma ihtiyacı duyduk. Umarım, konsolosluk Danimarkalı turistlerin ihtiyaçları kadar iki ülke arasında iyi ilişkilere de katkıda bulunur" dedi.


Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzasını taşıyan izin belgesini Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Jesper Vahr konsolosluk görevine getirilen Enis Eralp'e verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ