13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“CHP’nin muhalif değil, CHP’liyim”
06 Şubat 2009 Cuma 14:48

“CHP’nin muhalif değil, CHP’liyim”

CHP'de etkin siyaset yapan Av. Mehmet Haspioğlu CHP Marmaris ilçe örgütü yöneticileri ile yaşadığı sorunlara ilişkin olarak bir basın toplantısı düzenledi

Haspioğlu çalışma ofisinde yaptığı açıklamada, CHP ilçe yönetilirince yakıştırılan “CHP muhalifi” tanımlamasına karşı çıkarak, “ben CHP'ye değil CHP değerleri ve ilkelerinden bihaber kendini bilmez kişilere muhalifim” dedi.

CHP'de etkin siyaset yapan Av. Mehmet Haspioğlu CHP Marmaris ilçe örgütü yöneticileri ile yaşadığı sorunlara ilişkin olarak bir basın toplantısı düzenledi Haspioğlu çalışma ofisinde yaptığı açıklamada, CHP ilçe yönetilirince yakıştırılan “CHP muhalifi” tanımlamasına karşı çıkarak, “ben CHP'ye değil CHP değerleri ve ilkelerinden bihaber kendini bilmez kişilere muhalifim” dedi.

Haspioğlu şunları söyledi:
“Üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin temsil ettiği değerleri üniversite öğrencisi iken katıldığım CHP gençlik kollarından beri titizlikle savunmaktayım. Aradan geçen bunca yıllara rağmen bu ilkelerimden asla taviz vermedim. Bugün de ve gelecekte de savuna geldiğim ilkelerimden asla taviz vermeyeceğim.

Maalesef partimizin içinde siyasi terbiyeden ve görgüden yoksun; hakkımda muhalif sözcüğünü kullanarak bana hakaret etmektedirler. Muhalif sözcüğünün anlam ve içeriğini kulaktan dolma birtakım bilgiler ile yanlış kullanmakta benim şahsımda partimize de zarar vermektedirler.

Cumhuriyet Halk Partisi Sosyal demokrat bir partidir. Bütün sol partiler gibi partiye dinamizm sağlayan eleştiri ve özeleştiri gibi düzeneği kabul etmiş partidir. Parti tüzüğü ve sol gelenekten gelen anlayışla eleştiride bulunmamdan kimsenin rahatsızlık duymaması gerekir. Ancak Marmaris CHP İçinde bazı çevreler; demokratik bir hak olan, eleştiri ve yılların birikimi siyasi düşünce ve tecrübelerimi, dile getirmemi, bunlara bağlı olarak siyasi faaliyetlerde bulunmamı, sanki kötü bir şey yapıyormuşum gibi kamuoyuna yansıtmaktadırlar. Bu arkadaşları şiddetle kınıyorum.
Parti kimliğinin arkasına saklanarak rant, mevki, rütbe peşinde koşan, değersiz ve siyasi terbiyeden yoksun arkadaşlarıma partiyi tapulu malları olarak gören ve ticari işletme gibi kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak ta ısrar edenlere geçit vermeyeceğim. Bu böyle biline.
Son olarak CHP Marmaris, Belediye başkan aday adaylığı başvursunda bulunan Bilgin Özkaynak'ın bu başvurusu ile ilgili de düşüncelerini açıklayan Haspioğlu, “Sayın Özkaynak kendi iradesi ile Sefa Sirmen ve eski CHP. Milletvekili Hasan Çetinkaya' nın önerisi ile başvuruda bulunmuştur. Bu girişimi bile belli bir takım çevreleri rahatsız etmiş ve sanki ellerinden sahipli bir oyuncak alınacakmış gibi bu duruma çocukça bir ruh hali ile tepki vermişlerdir” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ