18 Haziran 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’Lİ ALBAN: MADEM MASRAFTI NEDEN BU KADAR PARA HARCADINIZ?
02 Ekim 2018 Salı 13:52

CHP’Lİ ALBAN: MADEM MASRAFTI NEDEN BU KADAR PARA HARCADINIZ?

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, EURO 2024 futbol turnuvasının Almanya’nın kazanması üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını Meclise taşıdı.
CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, EURO 2024 futbol turnuvasının Almanya’nın kazanması üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını Meclise taşıdı. Erdoğan’ın bir gazetecinin, “Euro 2024 Almanya’ya kaldı... Ne dersiniz?” sorusuna  “Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Neticede masraftan kurtulmuş olduk” şeklinde yanıt vermesine tepki gösteren Alban, “Madem masraf olarak görülüyordu neden o zaman, bu turnuvayı Türkiye’de yapmak için bu kadar para ve emek harcandınız?” diye sordu. 
752x395-euro-2024un-ev-sahibi-almanya-1538054832725.jpg
Reklam filmlerinden toplantılara, yazılı ve görsel materyallerden yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlara kadar, turnuvaya ev sahipliği yapmak için para harcandığını belirten Alban, ülke ekonomisinin daraldığı ve vatandaşın kazancının açlık sınırına dayandığı bir dönemde, masraf olarak görülen bu turnuva için harcanan paranın hesabının verilmesi gerektiğini ifade etti. 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle CHP’li Alban şu soruları yöneltti:
 
1-Ülkemizin, EURO 2024 aday tanıtımı için yapılan reklam filmlerinden toplantılara, yazılı ve görsel materyallerden yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlara kadar toplam ne kadar TL harcanmıştır?
 
2-Bu adaylık sürecinde kaç personel çalışmış, bunlara ne kadar ücret ödenmiştir?
 
3-Yine bu adaylık sürecinde hangi özel şirketlerle anlaşma imzalanmış, bunlara ne kadar ücret ödenmiştir?
 
4-Madem bu organizasyon masraf olarak görülüyordu neden o zaman, bu turnuvayı Türkiye’de yapmak için bu kadar para ve emek harcandınız?
 
 
5-Ülke ekonomisinin daraldığı ve vatandaşın büyük bir çoğunluğunun kazancının açlık sınırına dayandığı bir dönemde, masraf olarak görülen bu turnuva için harcanan paranın hesabını nasıl açıklayacaksınız?
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ