18 Haziran 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Göcek Tüneli’ni Sordu
10 Ekim 2018 Çarşamba 11:52

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Göcek Tüneli’ni Sordu

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin bu kez de bölge insanı için adeta bir kangrene dönen Göcek tünelini TC. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması istemiyle TBMM gündeme taşıdı.

25 yıllığına yap işlet devret modeliyle 13 milyon dolar harcanarak yapılan ve Muğla ile Antalya’yı birbirine bağlayan 950 metre uzunluğundaki Göcek tünelinin Türkiye’nin tek ücretli tüneli olmasına dikkat çeken Girgin, tünel geçiş fiyatlarının pahalılığına da vurgu yaptı.

‘’Devlet tarafından 2. Bir tünel açılmış olmasına rağmen o tünelin kullanımı da şirkete devredilmiştir. Vatandaşın tüm bölgelerde ücretsiz aldığı bu ulaşım hizmetini Muğlalı hemşerilerimizin ücretli ve pahalı alması kamuoyu vicdanını yaralamaktadır. Devlet bu konuda kararını vermeli, seçim dönemlerinde verilen sözlerle bu iş geçiştirilemez. Önümüzde bir yerel seçim var, bölge halkı konuyu akıl defterine not etsin.’’ diye konuştu.

 

CHP Muğla Milletvekili Girgin, Bakan Turhan’a şu soruları yöneltti;

1. Her seçim dönemi bakanlar ve yerel parti yetkilileri tarafından ücretsiz hale getirileceği söylenerek seçim afişleriyle duyurulan tünel bakanlığınız tarafından kamulaştırılarak hizmete devamı sağlanacak mıdır?

2. Bakanlığınız verilen tüm sözlere rağmen bu tür bir kamulaştırma konusunda çalışma yapmayacaksa ücretli tünele alternatif olan yol genişletilerek vatandaşın hizmetine sunulacak mıdır?

3. Anayasa’nın 23. Maddesinde yer alan seyahat hakkının bu tür ücretlendirmelerle kısıtlandığını düşünüyor musunuz?

thumbnail_sgf1.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ