15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Çevre otellere öncü oluyoruz”
15 Eylül 2008 Pazartesi 13:10

“Çevre otellere öncü oluyoruz”

National Britiniya tarafından her sene yapılan Hijyen denetlemesinde üst üste üç defa doksanın üzerinde puan alan NOA Grubun beş oteli altın, bir oteli de gümüş plaket almayı hak etti.

. Marmaris Palace'da yapılan ödül töreninde konuşan NOA Grup Genel Müdürü ve GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz “Bizim için en önemli şey misafir memnuniyetidir. Yaptığımız tüm yatırımları ve çalışmaları ağırladığımız misafirin tatilini en iyi şekilde tamamlamış olması üzerine yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla çevre otellere öncü oluyoruz” dedi.

Özgür IRMAK
Büyük tur operatörleri ile de çalışan National Britiniya tarafından her sene, iç denetimciler tarafından da her ay olmak üzere yapılan denetimler sonucunda üst üste üç defa seksen beşin üzerinde puan alan otellere hijyen plaketi veriliyor. Bu denetimler sonucunda NOA Grup işletmelerindeki otellerden 5 tanesi altın, 1 tanesi gümüş derecisine layık görüldü. Denetimlerin Otelin girişinden çıkışına kadar diyen NOA Hotel Operasyon Koordinatörü Birsen Yalçın “Biz geçen yılda Marmaris Palace olarak hijyen plaketi almıştık. Fakat şimdi 5 otelimiz daha bu belgeyi alıyor. Denetimler için anlaşmamızı sezon başı yapıyoruz. Her sene ve her ay düzenli olarak otellerimiz denetleniyor. Denetimlerde bütün kullanım alanları, çöp odaları, gıda güvenliği vb. konuları içeriyor” dedi. Marmaris Palace'da İftar yemeğinin ardından yapılan törende konuşan National Britiniya Müdürü Martin Selenko “2008 yılının Mart ayından itibaren denetimlere başladık. 5 hotel altın 1 hotel gümüş derecesine layık görüldü. Bu gösteriyor ki çaba gösteriyorlar. 6 hotelin bu seviyeye gelmesi büyük bir çalışmanın ürünüdür. Bu ödülü Türkiye çapında herkese vermiyoruz. Sadece hak edene veriyoruz. Bu çok önemli öenmli bir konu. Gıda güvenliği, müşteri memnuniyeti ve hijyen hoteller için ve turizmin geleceği için çok önemli. Biz uzun zamandır büyük tur operatörleri ile de çalışıyoruz. Biz ne görürsek onu veriyoruz. İyi ilişkilerizimin olduğu için değil. Hotellerin hedeflerini en iyi yapmaya çalışmasını sağlamaya çalışıyoruz. Her ay denetliyoruz. Düşüş olursa vermiyoruz. Önemli olan ileri gitmek NOA grubun aldığı puan 96 çok yüksek ve 5 hotel birden altın almak gerçekten büyük bir çalışmanın ürünü. İnandıkları için bu işi bu kadar iyi yapıyorlar. Durumun bu kadar iyi olabilmesi için yatırım yapmaları gerekiyor. Tekrar söylüyorum bu turizm için ve geleceğimiz için çok önemli. NOA Grubun başarılarının devamının geleceğini düşünüyorum” dedi. Öncelik olarak misafir memnuniyeti diyen NOA Grub Genel Müdürü ve GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz “Biz genç bir ekibiz. Böyle bir ekibin üyesi olduğum için gurur duyuyorum. Bizim için önemli olan ağırladığımızın misafirin en iyi şekilde tatilini tamamlamış olmasıdır. Denetlemelerde çöp toplama tekniğini, gıda güveliği vb. konulara bakıyorlar. Türkiye'de bunu yapan çok hotel var. Bunu yaptıkları için kaliteli hoteller. Bunu yaptıkları için dolular” dedi. Martin Selenko'un verdiği Hijyen ödüllerini Nergis Select hotelden Can Kat Kılıç, Ölüdeniz Resort adına Şahin Toprak, Sun Ciyt Hotel adına Mızrap Çark, Club Sediz adına Cemal Göncü, Nergis Beach adına Serdar Sarıl ve marmaris Palace adına Birsen Yalçın aldı. Ayrıca İlhan Açıkgöz, 14 yıldır Magic Life bünyesinde çalışan Fırat Bey'in artık NOA Grub adına Marmaris Palace'da çalışacağını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ