09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Camiler dinimizin olmazsa olmaz mabetleridir”
11 Ekim 2008 Cumartesi 23:18

“Camiler dinimizin olmazsa olmaz mabetleridir”

Marmaris Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu Camilerin dinimizin çok önemli mabetlerinden olduğunu bu yüzden camilerimizin temizliği bakımı için müftülüğün çaba harcadığını belirterek

Marmaris Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu Camilerin dinimizin çok önemli mabetlerinden olduğunu bu yüzden camilerimizin temizliği bakımı için müftülüğün çaba harcadığını belirterek “bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada vatandaşlarımızı bu çabaların içinde daha fazla görmeyi arzu ediyoruz” dedi


Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile Marmaris müftülüğünde bazı cami imamları da yanına alarak bir basın toplantısı düzenleyen Marmaris Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu, camiler ve din görevlileri haftasının önemine değinerek, bu hafta vesilesi ile yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Taranoğlu yaptığı açıklamada, camilerin İslam dininin olmazsa olmaz kurumları içinde yer aldığını belirterek, “Çünkü camiler olmazsa İslam dinin kural ve kaidelerini tam olarak uygulanamaz. Yine camiler olmazsa cemaat, cemaat olmazsa Cuma namazı kılınamaz” dedi.
Camilerin temizliği bakımı ve çevre güzelliğinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Taranoğlu, “elbette bunları biz müftülük ve din görevlileri olarak elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz ama Müslüman kardeşlerimizin bundan önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonrada bu konularda daha hassas davranmaları ve bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.
Camiler için harcanacak emeğin ibadetin bir parçası olduğuna vurgu yapan Taranoğlu, “bundan dolayıdır ki camilerimizin inşası ve bakımı işini devletimizden ziyade vatandaşlarımız üstlenmektedir” dedi.
Bu hafta vesilesi ile yapacakları etkinlikler hakkında da bilgi veren Marmaris Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu, “Gerçekte camiler ve din görevlileri haftası ekimin ilk haftasında kutlanıyor. Ancak bu yıl Ramazan bayramına denk geldiği için bir hafta sonrasına alındı” diyerek şöyle devam etti: “Bu hafta yani 13- 20 Ekim tarihleri arasında kutlayacağımız “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeni ile Marmaris Müftülüğü olarak Muğla İl Müftülüğünün düzenleyeceği büyük çaplı bir toplantıya katılacağız. Daha sonra ilçemizde ise Başta mülki amirimiz kaymakam bey olmak üzere ilçe ve belde belediye başkanlarını, daire amirlerini ve esnafımızı yaşlılarımız ve camilere emeği geçmiş emekli din görevlilerimizi ziyaret edip onlara küçük çaplı hediyeler sunacağız “
Son olarak İlçedeki tüm camilerin temizlik ve onarım işlerinin de yeniden gözden geçirileceğini açıklayan Taranoğlu, “sizler vasıtasıyla tüm din görevlilerimizin bu önemli günlerini kutlar, bu haftanın hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ederim” dedi
Basın toplantısının sonunda bası mensuplarına teşekkür dileklerini ifade eden Taranoğlu, Toplantıyı izleyen gazetecilere de müftülüğün bastırdığı ve üzerinde ünlü hattatların süslemeli dini motivli yazı, söz ve duaların bulunduğu tablolardan 1 er adet hediye etti.

YORUMLAR
TEMİZLİK MEDENİYET VE SAĞLIKTIR
AHMET ÜSTÜNBAŞ HATAY
Temizlik olmayan yerde medeniyet da yok demektir.Temizlik olmayan yerde insanlıkta zedelenmiş demektir.Hele müslümanlığın temeli temizliktir.İMANIN YARISI TEMİZLİKTİR.Temizlik olmayan yerde sağlıklı hizmet mümkün değildir.Hastaneler,camiler,okullar ve benzeri yerler pırıl pırıl temiz olmalıdır.

Benim bir veciz sözümle yorumu noktalayalım."NE KADAR TEMİZ İSEN,O KADAR İNSANSIN." diyorum.Doğru dediğime da inanıyorum.

HACI AHMET ÜSTÜNBAŞ
408 Evler Mahallesi Muhtarı
KIRIKHAN - HATAY
27 Mayıs 2009 Çarşamba 18:11
78.165.243.228
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ