28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu işte bir ÇAPANoğlu mu var ?
11 Ekim 2008 Cumartesi 10:43

Bu işte bir ÇAPANoğlu mu var ?

Mahkeme, kızlarının ölümünden sorumlu Gürbüz Çapan'ın oğlundan şikayetçi misiniz diye soracak, fakat aile ortada yok.

Gürbüz Çapan'ın oğlunun kullandığı Ferrari'den fırlayarak can veren Ayşe Yamiç'in ailesine mahkeme "Şikayetçi misiniz?" diye soramıyor. Çünkü kızları öldüğünden beri aile ortada yok Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın oğlu Ali Erdem Çapan, sözlüsü Ayşe Yamiç'in trafik kazasında ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanmaya devam ediyor.

Ancak açılan davada mahkeme, genç avukat Yamiç'in aile fertlerine ulaşamıyor. Davada karar çıkması için Yamiç'in ailesinin ifade vermesi gerekiyor. Bugüne kadar şüpheli, tanık ifadeleri ile bilirkişi raporları tamamlanan dosyada, ölen Ayşe Yamiç'in annesi, babası ve ağabeyine ifadelerini alabilmek için tespit edilen adreslere mahkeme davetiye gönderdi. Ancak aile fertlerinden hiçbirine ulaşılamadı. Davetiyelerin mahkemeye dönüşünde ise bu şahısların adreslerde bulunmadığı ve çevredekiler tarafından da tanınmadığı ifadesi kullanıldı.

DAVA 1.5 YILDIR SÜRÜYOR

Mahkeme, kazada ölen avukat Ayşe Yamiç'in aile fertlerinden birine ulaşırsa hem ifadesine başvuracak, hem de Ali Erdem Çapan'dan şikayetçi olup olmayacaklarını soracak. Çapan ailesi ve tanıklardan elde edilen adreslere rağmen yaklaşık1,5 yıldan beri süren davada, Ayşe Yamiç'in babası Yusuf, annesi Emine ve kardeşleri Halil ile Özgür'ün ifadelerinin alınabilmesi için mahkeme duruşmayı 2009 yılı Ocak ayına erteledi.

Bu arada dosyada bulunan Ali Erdem Çapan ile Ayşe Yamiç'in sözlü olduklarına dair birlikte çektirdikleri fotoğraflara da, Çapan'ın avukatları el koydu. 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ali Erdem Çapan ise daha önceki davalarda olayın kaza olduğunu söylemişti.

ÇAPAN ALKOLLÜYDÜ

Korkunç kaza 22 Mart 2007'de Mecidiyeköy'de gerçekleşti. Ali Erdem Çapan'ın kullandığı Ferrari marka otomobil bariyerlere çarparak durabilmişti. Alev alan araçtan Çapan son anda dışarı atlamıştı. Avukat Ayşe Yamiç ise kazada hayatını kaybetmişti. İddianamede Çapan'ın yüzde 2.54 promil alkollü olduğu belirtilmişti.
Bugün

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ