04 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Boş kalabalığı değil çoşku dolu insanları önemserim”
26 Mart 2009 Perşembe 23:54

“Boş kalabalığı değil çoşku dolu insanları önemserim”

Demokrat Parti Marmaris Belediye Başkan adayı İzzet Ünsal, seçim öncesi halkla son buluşmasını dün gerçekleştirdi. Bu amaçla Anatolia Meydanı'nda yapılan mitingde konuşan İzzet Ünsal, rakiplerini eleştirerek milyarlar döküp ünlü sanatçıları getirmek ve bu


Demokrat Parti Marmaris Belediye Başkan adayı İzzet Ünsal, seçim öncesi halkla son buluşmasını dün gerçekleştirdi. Bu amaçla Anatolia Meydanı'nda yapılan mitingde konuşan İzzet Ünsal, rakiplerini eleştirerek milyarlar döküp ünlü sanatçıları getirmek ve bu sayede kalabalık mitingler yapmak önemli değildir. Önemli olan sizi dinlemeye gelen kitlenin İnancıdır coşkusudur, niteliğidir. Burada var olan coşku hangi mitingde görüldü? Diye sordu.

Anatolia Meydanı'nda dün düzenlenen DP Marmaris Mitingi'ne sayıca az ama coşkulu bir insan topluluğu katıldı. Konuşmalar öncesi bir müzik grubunun çaldığı oyun havaları eşliğinde halay çekildi. Gelenler döner ikram edildi.
Mitingin açılış konuşmasını DP Marmaris ilçe başkanı Mustafa Balcı yaptı. Balcı yaptığı kısa konuşmada, herkesin oyuna sahip çıkmasını isteyerek, “lütfen Pazar günü yapılacak seçimde çok dikkatli oy kullanın. Günü kurtarmak için geleceğinizi karanlığa atmayın” diyerek vatandaşları uyardı.
DP ailesinin her geçen gün güçlenerek büyüyüp geliştiğini ifade eden Balcı, “Ben bu partinin Türkiye'nin gelecekteki umudu olduğuna inanıyorum” diyerek konuşmasına son verdi.
Daha sonra kürsüye gelen Armutalan DP belediye başkanı İsmet Çakıroğlu AK Parti' kendilerine üç kez kazık attığının belirterek İlk kazığı 2004 seçimlerinde CHP'yi destekleyerek İkinci kazığı da kendisini aldatarak ve son kazığı da yine yarın Armutalan'da yapacakları mitingi kendi mitingleri ile aynı saate getirip sabote ederek attıklarını ileri sürdü.
Çakıroğlu, “2004 te Sayın Muhammet Ünlü'yü destekleyip belediye başkanı yapan AKP'lilerin şimdi Ünlü'yü eleştirmeye hakları olmadığını söyledi.
Daha sonra kürsüye gelen İzzet Ünsal ise Ak Parti'nin radikal bir parti olduğu fikrini yineleyerek merkez sağ seçmenin yerinin DP olduğunu ifade etti. Ünsal Şöyle dedi:
“AKP başarılı belediye örneği verecekmiş Peki sorarım mevcut Bozburun Belediye başkanı hangi partiden AKP'den değil mi? Peki Bozburun dört başı mamur bir beldemi yoksa Marmaris'in en kötü durumdaki beldesi mi? Madem AKP, havaalanı yolunu kısaltacaktı ise bugüne kadar niye bekledi? Buna belediye başkanımı karşı çıktı? Siz hangi hizmeti sundunuz da belediye başkanı karşı çıktı? Bu sözlere Marmaris halkının karnı tok.
DSP adayı Kenan Değertaş ve MHP adayı Cemalettin Özdemir'e yönelik eleştirilerde de bulunan Ünsal şöyle devam etti:
Sayın Cemalettin Özdemir İkinci istasyonda durdurulmasaydı daha çok istasyon gezecekti önce DSP sonra olmadı MHP… Bereket versin ki kendisini orada durdular belli ki orada durdurulmasaydı istasyon, istasyon gezecekti. Sayın Kenan Değertaş'ta adı bir bölene çıktı bir bölen olana Marmaris halkı güvenmez.


Milyarla döküp ünlü sanatçıları getirmek ve bu sayede kalabalık mitingler yapmak önemli değildir. Önemli olan sizi dinlemeye gelen kitlenin niteliğidir. Burada vara olan coşku hangi mitingde var Konuşmasının sonunda Belediye başkanı olduğunda belediyedeki kamaraları kaldıracağının belirten Ünsal, “insan oraya evine girer gibi girmeli insan kendi evinin içine kamera kurar mı? Ayrıca yolda gördüğüm her Marmarisliyi makam arabamı durdurup alacağım” şeklinde konuştu.
Mitingin somunda kısa bir konuşma yapan İçmeler DP belediye başkan adayı Zeki Eren ise Marmaris halkından İzzet Ünsal'ı desteklemesi çağrısında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ