03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİR ASIRLIK COŞKU
21 Mayıs 2019 Salı 10:17

BİR ASIR'LIK COŞKU

Cumhuriyetin Kalesi Marmaris, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı hafta boyunca çeşitli etkinliklerle adına yakışır bir coşkuyla kutladı.

Marmaris Belediyesi tarafından 19 Mayıs Pazar günü düzenlenen fener alayında binlerce Marmaris yaşayanı, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde 19 Mayıs Gençlik Meydanı'na yürüdü. Yürüyüş öncesinde Marmaris Belediyesi önünde kurulan stantta Belediye görevlilerince vatandaşlara ücretsiz bayrak dağıtıldı.

fener99.jpg

Ketenci Kavşağı'ndan saat 18.30'da başlayan Fener Alayı’na yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Atatürk Caddesi’nden, Gençlik Meydanı'na uzanan yürüyüşte Belediye Başkanı Mehmet Oktay, protokol üyeleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı. Yürüyüşte 250 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı da büyük bir gururla vatandaşlarca taşındı. 10. Yıl Marşı, İzmir Marşı gibi milli marşlar yürüyüşe coşku kattı.

fener122.jpg

Coşkulu kalabalık 19 Mayıs Gençlik Meydanı ulaştığında onları 1919 kişinin hep birlikte yer aldığı Atabarı gösterisi karşıladı. Sahnedeyse 10. Marmaris Halk Dansları Festivali'nde gerçekleştirilen halk oyunları gösterileri saat 21.30'a kadar sürdü.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ