16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Biltecinin avukatından "şiddet" açıklaması
31 Ağustos 2013 Cumartesi 21:18

Bilteci'nin avukatından "şiddet" açıklaması

İhvan liderlerinden Muhammed Bilteci'nin avukatlarından Seyid Nasır, müvekkilinin hapishanede hakaret ve şiddete maruz kaldığını iddia etti.

Mısır'da tutuklanan Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed Bilteci'nin avukatlarından Seyid Nasır, müvekkilinin hapishanede hakaret ve şiddete maruz kaldığını iddia etti.

AA muhabirine açıklama yapan Nasır, güvenlik güçlerinin müvekkiline fiziksel saldırıda bulunduğunu belirterek, "Bilteci hapishaneye girer girmez, bir polis memuru yüzüne tokat attı ve hakaret etti" dedi. 

Müvekkilinin sorguda kendisine yöneltilen soruları yanıtlamayı reddettiğini aktaran Nasır, "Kendisi, yargı makamını tanımadığını çünkü onun askeri darbenin ürünü olduğunu söylüyor" diye konuştu. 

Bilteci hakkındaki suçlamaların, "siyasi amaçlı" olduğunu savunan Nasır, "Müvekkilim, çok küçük bir hücrede, günde bir öğün yemekle tecrit altında tutuluyor. Uzun süredir verdiğimiz mücadeleyle, yetkililerin kendisine bir Kur'an-ı Kerim ve bazı kıyafetler vermesini sağladık" ifadelerini kullandı.

Mısır adli makamları, Muhammed Bilteci'nin, geçen cuma günü "şiddet suçu işleme, kamu ve özel mülke saldırma amacıyla silahlı grup oluşturma ve yönetme" suçlamalarıyla 15 gün geçici olarak gözaltına alınmasını kararlaştırmıştı. 

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ