21 Nisan 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye’nin yardım tırı Türkmenler için yola çıktı
06 Ocak 2017 Cuma 11:03

Belediye’nin yardım tırı Türkmenler için yola çıktı

IRAK’ın Musul kentinde terör örgütlerinin temizlenmesi için başlatılan operasyonun ardından Telafer’den yurtlarını terk etmek zorunda kalan ve Hatay’a gelen Türkmenler’e, vatandaşların da desteğiyle, Fethiye Belediyesi tarafından 2 tır battaniye ve giyim

Fethiye Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasına Fethiyeliler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi, Göcek, Ölüdeniz, Karaçulha, Çiftlik, Üzümlü belediye hizmet binalarında toplanan eşyalar, Hatay’a doğru yola çıktı. Sıfır veya temiz kullanılmış olması şartıyla kabul edilen yüzlerce çuval eşyalar, tırlara yüklendi.

 

Başkan Saatcı, “Allah’ü TeâlaTürkmenlerimize yardım etsin”

Fethiyelilere büyük bir vefa örneği gösterdikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ülkemizin birçok yerinde unutulmaya çalışılan vefa, Beşkaza’mızın insanlarının ruhunda, bedeninde ve beyninde var. Bu anlamda Saygıdeğer Fethiyelilere, bir kere daha, hem onlara bize hizmet etme şerefini bahşettiklerinden dolayı, hem de bu hassas, özel günlerde verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yardım edenleri teker teker isimlerini söyleyemeyeceğim ama yardım tırlarımız yerlerine ulaşınca bir teşekkür ilanı vereceğim. Telafer’den IŞİD’in baskısıyla göç etmek zorunda kalan, Hatay’ın çeşitli ilçelerine dağıtılan 900 Türkmen kardeşimizle ilgili yapmış olduğumuz kampanyaya destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımız için giyim eşyaları ile hijyenik malzemeler buraya koyuldu. İnşallah önce Hatay’ın Altınözü Kaymakamlığı’na, sonra Dayanışma Vakfı’na ulaştıracaklar oradan da Türkmen kardeşlerimize dağıtılacak. Gönül arzu ederdi ki, bu tip yardımları gönderme pozisyonuna düşmeseydi ülkemiz. Maalesef bu coğrafyada kan ve gözyaşı var. Bizim yaptığımızda, Kadim Anadolu kültürünün bir tezahürü. Evsiz barksız, ayakkabısız, kıyafetsiz yollara düşerek herşeyini orada bırakıp, IŞİD denilen beladan kaçarak ülkemize sığınan bu garip Türkmenlerimize Allah’ü Teâla yardım etsin. Bu gariplere yardım eden herkese tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu. Eşyaların tıra yüklenmesiyle, tırlar Türkmenler için Hatay’a doğru yola çıktı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ