31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediyede kadınlar ağırlıkta
11 Şubat 2009 Çarşamba 17:57

Belediye'de kadınlar ağırlıkta

Marmaris Belediyesi bayan yöneticilerin çokluğu dikkat çekiyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Hesap İşleri Müdürlüğü, Ruhsat İşleri Müdürlüğü, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Hukuk Servisi bayan müdürlere

Hesap İşleri Müdürlüğü, Ruhsat İşleri Müdürlüğü, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Hukuk Servisi bayan müdürlere emanet edilirken, zaman zaman başkanlık koltuğuna da bayan meclis üyeleri oturuyor.

Marmaris Belediyesi bayan yöneticilerin çokluğu dikkat çekiyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Hesap İşleri Müdürlüğü, Ruhsat İşleri Müdürlüğü, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Hukuk Servisi bayan müdürlere emanet edilirken, zaman zaman başkanlık koltuğuna da bayan meclis üyeleri oturuyor.

İş dünyasında kadınların yeri tartışıladursun Marmaris Belediyesi bünyesinde yer alan çoğu müdürlüğün koltuğunda bayanlar oturuyor. Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler müdür vekilliğini birlikte yürüten İlknur Kökeş, uzun yıllardan bu yana başarılı çalışmalara imza atıyor. Bir kadın titizliği ile Marmaris'i yeşil alanlarla donatan Kökeş ve ekibi, temizlik konusunda yaptığı çalışmalarla da Marmaris yaşayanlarının takdirini kazanıyor. Hesap İşleri Müdür Vekili Aysel Çelik uyguladığı sıkı mali disiplin ile bütçeyi kontrol altında tutuyor. Ruhsat İşleri Müdür Vekili Zuhal Gürbüz aynı zamanda nikah memurluğu görevini de başarıyla sürdürüyor. Son beş yıldan bu yana belediye bütçesinde artış gözlenirken, ruhsatsız işyerlerinin sayısındaki azalma da yine bu 2 müdürün başarılı çalışmalarına bağlanıyor. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü sorumluluğunu Aysun Kahraman yürütürken, Hukuk servisinin başında ise avukat Sunay Çevik yer alıyor. Bir başka bayan müdürün ise Fen İşleri'nde göreve henüz başladı. Geçtiğimiz ay şehir planlama mühendisi Serdal Argen'den Fen İşleri Müdürlüğü koltuğunu inşaat mühendisi Aslı Tanülkü devraldı. Tüm bu bayan idarecilerin yanısıra zaman zaman Başkanlık koltuğuna meclisin 2 bayan üyesinden birisi olan Zehra Yüzak'ın oturduğu düşünülürse Marmaris Belediyesi ülkemizdeki birçok belediyeye örnek olacak bir “kadın yönetici sayısına” ulaşmış görünüyor. Marmaris Belediyesi'nde çalışan 84 memurdan 23'ü, 165 kadrolu işçinin ise 20'si bayan.

“Bizim yönetimimizde hiçbir zaman kadın-erkek ayrımı düşünülmemiştir”
Belediye Başkanı Ali Acar da kadınların yönetimdeki etkinliğini Marmaris'in demokrasi anlayışına dayandırıyor; “İlçemizdeki çağdaş demokrasi anlayışının bir özetidir bu. Bizim yönetimimizde de hiçbir zaman kadın-erkek ayrımı düşünülmemiştir bile. Sayın Zehra Yüzak'a gönül rahatlığıyla makamımı devrederek zaman zaman şehir dışına çıktığım oluyor. Kendisi ilçe tarihinde Başkanlık koltuğuna oturan ilk bayan da olmuştur bizim dönemimizde. Tüm diğer bayan yönetici arkadaşlarım da halkımız için kuşkusuz ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar”.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ