11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykala MEYDAN OKUDU
10 Ekim 2008 Cuma 10:10

Baykal'a MEYDAN OKUDU

GÜCÜ YETİYORSA KENDİSİ GELSİN

Yerel seçimlerden Şişli'de yüzde 70'in üzerinde oy alarak seçimden zaferle çıkacağını ifade eden İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "CHP, Şişli için Cem Boyner üzerinde çalışıyor. Buraya Cem Boyner değil, feriştahı gelsin" diyerek Baykal'a göndermede bulundu. Sarıgül, Koza İpek Medya Grup Başkanı Fatih Karaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, gündeme ve yaklaşan yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Sarıgül, CHP Lideri Deniz Baykal'ı sert bir dille eleştirdi.

ŞİŞLİ FİLM SETİ DEĞİL
“Sayın Baykal, Şişli'ye taşeronlarını göndermesin, gücü yetiyorsa kendisi gelsin" diyen Sarıgül, adaylık için bazı sinema sanatçılarının isimlerinin geçtiğini belirterek, "Şişli bir film seti değil. Şişli halkı da film setinde oynayanlara çok bakmaz. Herkes kendi işini yapmalı" diye konuştu.

Seçimlerde CHP'ye başarı şansı tanımayan Sarıgül, 5 ay kala İstanbul, Ankara, Adana ve Kayseri gibi büyükşehirlerde CHP'nin bir tane adayı bile olmadığını belirtti. Baykal'ın çıkıp delikanlıca, mertçe "Ben 81 ilin 50 tanesini kazanacağım" diyemeyeceğini anlatan Sarıgül, "Bunu diyemiyorsa, ana muhalefet lideri olarak orada durmasının bir anlamı yok" ifadesini kullandı.

TÜRKİYE ADINA MÜCADELE
"Benim Baykal'la olan mücadelem Türkiye adına devam edecektir" diyen Sarıgül, Baykal'ı eleştiri yağmuruna tuttu. Sarıgül, "Bugün Türkiye'ye en büyük zararı veren politikacı Baykal'dır. Hiçbir şey üretmemektedir. Türkiye'nin gelişmesi, güçlenmesi, medeni ülkeler seviyesine çıkması için Baykal'ın ana muhalefet lideri olarak son 5 yılda bir tane önerisi var mı?" sorusunu yöneltti.

GARİBİN TEK DERDİ
Baykal'ın tek derdinin Şişli'de yerel seçim kazanmak olduğunu söyleyen Sarıgül, "Garibin tek derdi var, Şişli'yi kazanmak. Hadi gel de kazan" diyerek meydan okudu.

YA BAĞIMSIZ YA DSP
Mustafa Sarıgül, 2009'un Mart ayındaki yerel seçimlere yoğun bir şekilde hazırlandıklarını söyledi. "Şişli'de bundan sonra ben konuşmayacağım, yaptığımız eserler konuşacak" diyen Sarıgül, "Ben adaylığımı şu anda bağımsız düşünüyorum. Boynumu Baykal'a kesinlikle uzatmam. Ama Türkiye'de bu emeğini nereye verirsin dersen, sadece Zeki Sezer'le konuşarak DSP'ye veririm" dedi. (Bugün)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ