05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baskıyla siyaset yapılmaz
14 Şubat 2009 Cumartesi 10:45

"Baskıyla siyaset yapılmaz"

Milliyetçi Hareket Partisi Marmaris Belediye Başkanı Cemalettin Özdemir ve eski Marmaris Belediye Başkan Yardımcılarından Mustafa Kara ile gündemdeki konulara ilişkin Seçim irtibat bürosunda basın açıklaması yaptı. Özdemir, Ak Parti Marmaris Belediye Başk

Yerel seçimlere az bir zaman kala Marmaris Belediye Başkan Adaylarının açıklamaları devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi Marmaris Belediye Başkanı Cemalettin Özdemir ve eski Marmaris Belediye Başkan Yardımcılarından Mustafa Kara ile seçim irtibat bürosunda basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özdemir “Seçim süreci devam ediyor. Diğer Siyasi Partilerinde adayları kesinleşti. Önümüzdeki günlerde Belediye Meclis üyesi adaylarımızı da açıklayacağız. Biz sade fakat içerikli çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Bazı adayların açıklamaları dikkatimi çekti. Benim Marmaris'te büyük çaplı yatırımlarım yok. Sayın Doğan Tugay bir açıklamasında burada ticareti, yatırımı ve işi olmayan çok zora girince bavulunu toplar gider dedi. Ben kişilik olarak zaten zora girince kaçacak biri değilim. Bu geçmişte yaptıklarımla zaten biliniyor. Sayın Tugay'ın yaptığı bu açıklama burada İç Anadolu'dan, Karadeniz'den, Doğu Anadolu'dan gelen işi, ekmeği, ticareti ve sanayisi olan insanlar zora girdiklerinde gideceklerine ilişkin kötü bir açıklamadır. Etrafta bir söz dolanıyor. Sayın Doğan Tugay'ında bir mazeretle buradan gideceği konuşuluyor. Biz şimdi buna inanalım mı?
Sayın Ali Acar'ın, gözlerimin önünde insanlara ruhsatları, işi ve zanaatı yönünde baskı yapmaktadır. Marmaris'te siyaset kültürü yüksektir. Demokrasilerde oy, vaatlerle istenir. Baskı geri teper. İnsanlar baskıya boyun eğer gibi görünürler. Fakat halk, 29 Mart günü yaptığınızın yanlış olduğu size gösterir. İnsanların oyuna saygı duymayanları ben kendim takip edeceğim. Ben deşifre edeceğim. Diğer Siyasi Partiler baskıyla siyaset yapmaya alışmışlar ise ben bunun üzerine dirayetle gideceğim. Herkes de bunu böyle bilsin” dedi.
Genel Yayın Yönetmenimiz Temel Irmak'ın “Burada gizli yerli yabancı ayrımımı yapılıyor? Karşılarında sizi güçlü bir rakip olarak gördükleri için bu şekilde davranılıyor” sorusuna Cemalettin Özdemir “Ben sadece telin ettim. Ben Marmaris'te yaşayan herkesi Marmarisli sayıyorum. Ayrım yapmıyoruz. Marmaris'in yerlisi ya da yabancı diye bir anlayış içinde değilim” dedi.
Mustafa Kara “Burada insanların hür iradesiyle hareket edeceğine inanıyorum. Ben Marmaris Belediyesinde 25 yıllık hizmet ettim bu şekilde bir ayrım görmedim” dedi.

YORUMLAR
Akyazı dan selam
Haluk PEHLİVAN
Merhaba ; Ben Akyazı dan yani Cemalettin Özdemir in eski görev yerinden yazıyorum. Cemalettin Bey in AKYAZI ya yaptığı hizmetleri en yakından gören bir insan olarak Marmaris halkının ne kadar şanlı olduğunu hatırlatmak için yazıyorum. Çok şanlsınız hizmete boğulacağıza ben admı koyarım. Akyazı halkı Cemalettin Özdemir e dualarını eksik etmeyecektir. Keşke buradan yani ikinci memleketinden aday olsaydı.
14 Şubat 2009 Cumartesi 13:05
94.120.215.191
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ