19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Gürün Basın Emekçileri ile Bir Araya Geldi
26 Nisan 2019 Cuma 10:23

Başkan Gürün Basın Emekçileri ile Bir Araya Geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla genelinde görev yapan basın emekçileri ile bir araya geldi.

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemizde ve özellikle Muğla’da demokratik bir ortamda geçtiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün önümüzdeki 5 yılın sevgi, hoşgörü, barış diliyle ve Muğla’ya hizmetlerle geçeceğini belirtti. Başkan Gürün; “Öncelikle tüm basın emekçilerimize seçimlerde göstermiş oldukları çalışmalar için teşekkür etmek istiyorum. Aktörleri fazla olan demokratik bir ortamda geçen seçimi geride bıraktık ve vatandaşlarımızın teveccühleri ile tekrar Büyükşehir Belediye başkanlığı görevine seçildim. Ülkemizde ve Muğla'mızda seçimlerde değişimler yaşandı. Seçimlerin değerlendirmesi yapıldı, yapılıyor. Bizler de ilk meclisimizi yaptık, sevgi içerisinde yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’daki seçimlerde de vatandaşlarımızın oyları, partililerimizin mücadelesi ile mazbata verildi. YSK’da en kısa sürede itirazları sonuçlandırmalı ve seçim ülke gündemimizden çıkmalı.

Başkan Gürün; “Genel Başkanı’mıza yapılan hain saldırı ülkemizin demokrasisine, huzuruna yapılan bir saldırıdır.”

Ankara’da şehidimizin cenazesinde CHP Genel Başkanı’mıza yapılan saldırı sadece sayın Kılıçdaroğlu’na yapılmadı. Ülkemizin demokrasisine, huzuruna yapılan bir saldırıdır. Ben kendisini takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyorum çünkü bu saldırıdan sonra itidalini koruyarak ülkenin huzura kavuşması ve karışıklığa uğramaması için çok sakin ve vakur davrandı. Hepimizin şehidinin cenazesine o katılır, bu katılır, bunu yasaklıyorum deme hakkına kimse sahip değil. Genel Başkanı’mıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

baskan-gurun-basin-emekcileri-ile-bir-araya-geldi-(19).jpg

Başkan Gürün; “Seçim atmosferi geride bırakılarak ülkemizin huzuru, mutluluğu için tüm partiler bir araya gelmeli”

31 Mart yerel seçimlerinden herkesin ayrı ayrı alacağı dersler var. İktidar ve muhalefet partileri vatandaşlarımızın sandıkta verdiği mesajı aldı. Bundan sonra ülkemizin gerçek sorunu olan ekonomiye yönelimleri ve gönlümden geçeni söylüyorum tüm partiler ülkemizin huzuru için bir araya gelmeli. Seçimlerde farklı isimlerle yapılan ittifaklardan sonra söylenen Türkiye İttifakı söyleminin birlik, beraberlik, demokrasi, ekonomik ve hukuk olarak altı doldurulmalı, ortak akılla kararlar alınmalı.

Başkan Gürün; “Önümüzdeki 5 yılda 2 Milyar 737 Milyon Yatırım Yapacağız”

Yerel yönetimler olarak 13 ilçemize eşit mesafede ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmeye devam edeceğiz. Geçen dönemimizde Muğla'mıza en fazla yatırım yapan kurum Büyükşehir Belediyemiz. 1 Milyar 424 Milyon TL. Önümüzdeki dönemde Muğla'mıza 2 Milyar 737 Milyon yatırım yapacağız ve devrolan borçlarımızı ödeyeceğiz. Özellikle alt yapı konusunda dünya bankasından sağladığımız kredi ile önemli yatırımların startını vereceğiz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ