04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ameliyatsız balon tedavisi ile gelen şifa
02 Eylül 2013 Pazartesi 12:53

Ameliyatsız balon tedavisi ile gelen şifa

Ameliyatsız balon tedavisi ile gelen şifa

-Kalpteki mitral kapaktaki darlığın balon yöntemi ile açılması tekniği ilk kez aynı anda iki hastaya uygulandı.

(Fotoğraflı)

AYDIN (A) - Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde uygulanan balon tedavisi iki hastaya birden şifa verdi.

Üniversite Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, kalbinin sol kapağında romatizmaya bağlı daralma sonucu nefes darlığı problemi yaşayan Seçil Serin (37) ile Songül Abrinç (26), Yard. Doç. Dr. Hasan Güngör ve Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan tarafından aynı seansta tedaviye alınarak iki hastanın kalp kapağındaki daralmanın önemli ölçüde giderilmesi sağlandı.

Ceyhun Ceyhan, mitral balon valvüloplasti işleminin özellikle genç ve kapak yapısı uygun olan hastalarda başarılı bir şekilde uygulandığını ve hastaların bu tedavi ile ameliyata gerek olmadan en az 10-15 yıl kazandığını dile getirerek, "Bu işlem ilk defa iki hastada ardışık olarak aynı seansta uygulandı ve hiçbir komplikasyon yaşanmadı" dedi.

Hasan Güngör ise ''Özellikle doğuştan kalp deliği olan hastalarda ve pulmoner kapak darlığı olan olgularda da ameliyatsız tedavi yöntemlerini başarıyla uygulamaktayız. Üniversitemiz Kardiyoloji Bölümü'nü bölgenin markası yapmak için tüm bilimsel yenilikleri günü gününe takip ederek var gücümüzle çalışmaktayız. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Sabri Çelebioğlu

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ