20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aliağa'da sokak hayvanlarına su
04 Eylül 2013 Çarşamba 14:53

Aliağa'da sokak hayvanlarına su

Aliağa Belediyesi, sokak hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak için ilçenin belli noktalarına otomatik suluklar yerleştirdi

Aliağa Belediyesi, sokak hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak amacıyla ilçenin belli noktalarındaki park ve bahçelere otomatik suluklar yerleştirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yaz aylarında sokak hayvanlarının yaşadığı susuzluk sorununu çözmek amacıyla çalışma başlatıldığı, şehir su şebekesine bağlantılı olarak otomatik dolan, 4 litre su haznesine sahip, içindeki şamandıra sayesinde otomatik su akışını sağlayan sulukların yapıldığı bildirildi. Temizlik İşleri görevlilerince ilk etapta 30 otomatik suluğun ilçede farklı noktalardaki park ve bahçelere yerleştirildiği kaydedilen açıklamada, sokak hayvanlarının su ihtiyacının karşılandığı belirtildi.

Açıklamada, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'un şu ifadelerine yer verildi:

"Sevimli dostlarımızın susuz kalmaması düşüncesiyle yaz boyunca kentimizdeki park ve yeşil alanlara otomatik suluklar yerleştirdik. Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığımız bu uygulamanın yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu sulukları koruyarak, temiz tutarak can dostlarımıza sahip çıkalım."

Muhabir: Ahmet Bayram
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ