12 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPnin 2. ADAMI İSTİFA ETTİ
07 Kasım 2008 Cuma 18:50

AKP'nin 2. ADAMI İSTİFA ETTİ

Dengir Mir Mehmet Fırat görevden alındı, yerine Abdulkadir Aksu atandı.

AKP'de ikinci deprem. Adı yolsuzluğa karışan Şaban Dişli'nin ardından, Dengir Mir Mehmet Fırat GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

DİŞLİ'NİN YERİNE GEDİKLİ GELDİ
İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı'na atandı, Bülent Gedikli'nin de Şaban Dişli'den boşalan Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi.

İKİNCİ ADAM YİNE GÜNEYDOĞU'DAN
İstifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat'ın yerine eski İçişleri Bakanı AKP Diyarbakır Milletvekili Abdulkadir Aksu getirildi. Aksu da halefi Fırat gibi Güneydoğu Andolu bölgesini temsil ediyor. Bir önceki dönem İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Aksu'ya 60. Hükümet döneminde bakanlık görevi verilmemesi 'kızağa alınma' olarak değerlendirilmişti. Ancak, Aksu 'AKP'nin ikinci adamı' koltuğuna oturtularak AKP için vazgeçilmez bir isim olduğunu bir kez daha gösterdi.

DTP'LİLERLE YEMEK YEMİŞTİ
CHP'li Kemal Kılıdaroğlu'nun hakkında yolsuzluk iddiaları orataya attığı Dengir Mir Mehmet Fırat, son olarak DTP'lilerle yediği yemekle gündeme gelmişti. Fırat, DTP'li Ahmet Türk, Sırrı Sakık ve İbrahim Binici ile  Ankara'da bir restoranda baş başa yemek yemişti. Fırat'ın bu görüşmede DTP'lilerle terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın tutukluluk durumu ve cezaevi şartlarını görüştüğü iddia edilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ