18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonkarahisar'daki mühimmat deposundaki patlamanın yıl dönümü
05 Eylül 2013 Perşembe 23:53

Afyonkarahisar'daki mühimmat deposundaki patlamanın yıl dönümü

CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlasına şehit askerler anısına karanfiller bıraktı

CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, 5 Eylül 2012'de 25 askerin şehit olduğu ve 8'i asker 11 kişinin yaralandığı mühimmat deposundaki patlamanın yıl dönümünde Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlasına karanfiller bıraktı.

Patlamanın meydana geldiği saat 21.15'te kışla önünde buluşan CHP üyeleri, ellerindeki kırmızı karanfilleri tel örgülerin üstünden kışla içerisine attı. CHP Merkez İlçe Başkanı Kemal Demirkırkan, burada yaptığı açıklamada, 25 şehidin verildiği patlamanın üzerinden bir yıl geçtiğini, gündüz yapılan törenlerde şehit yakınlarının acılarının hala taze olduğunu gördüklerini söyledi.

Şehit yakınlarının durumunun herkesin içini sızlattığını dile getiren Demirkırkan, şöyle konuştu:

"25 canımızı burada kaybettik. Kaybettiğimiz şehitlerin nasıl şehit olduğunu maalesef bilmiyoruz. Bir yıllık geçen araştırma ve soruşturmalara rağmen ne olduğunu bilemiyoruz ve şüpheler hala var. Şehit ailelerinin söylediği söze katılıyoruz, bu şüpheler bir an önce ortadan kaldırılmalıdır."

Muhabir: Ali Kemal Akan
Yayınlayan: Ahmet Ekici

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ