17 Kasım 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonkarahisar'daki mühimmat deposundaki patlama
05 Eylül 2013 Perşembe 16:33

Afyonkarahisar'daki mühimmat deposundaki patlama

Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda 5 Eylül 2012'de meydana gelen patlamada şehit olan 25 asker için düzenlenen anma programı kapsamında şehit aileleri için kurulan çadırı ziyarete gelen MHP Milletvekili Yılmaz'a bazı aileler tepki göster

Afyonkarahisar'daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda 5 Eylül 2012'de meydana gelen patlamada şehit olan 25 asker için düzenlenen anma programı kapsamında şehit aileleri için kurulan çadırı ziyarete gelen MHP Milletvekili Kemalettin Yılmaz'a bazı aileler tepki gösterdi.

Şehit ailelerini, kurulan çadırda ziyaret ettikten sonra selamlama konuşması için kürsüye gelen Yılmaz'a, bazı şehit yakınları taziye alanında siyaset yapmaması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Yılmaz ise her türlü siyasi mülahazanın ötesinde Afyonkarahisar'daki şehitlere sahip çıkmaya çalıştığını belirtti. Yaptığı çalışmalarla vicdanen rahat olduğunu ve vicdanen rahat olmayanların düşünmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Sizin bu hareketlerinizi, sizin bu tavırlarınızı saygıyla karşılıyorum ancak sizin bu tavırlarınız karşısında üzerine düşen görevleri yapmayanlar utansın. Bu şehitler ki 'ezanlar dinmesin, bayrak inmesin' diye şehadet şerbeti içtiler. Kimse istismar etmesin, ben de istismar etmek amacıyla burada değilim. Eksiğimiz, yanlışımız vardır, bunlar konuşularak aşılacak. Her türlü siyasi düşüncenin ötesinde burada konuşuyorum."

Şehit yakınlarının tepkisinin artırması üzerine Yılmaz, konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Yılmaz, bir şehit ailesinin yanına giderek bir süre sohbet etti.

Bu arada, çadırda bulunan bazı şehit yakınları da gözyaşlarına hakim olamadı.

Öte yandan şehit ailelerinin bulunduğu çadırı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, CHP Milletvekili Ahmet Toptaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez, askeri erkan, emniyet yetkilileri ziyaret etti.

Muhabir: Ali Kemal Akan
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ