12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonkarahisar'da maganda kurşunuyla ölen çocuk
04 Eylül 2013 Çarşamba 13:38

Afyonkarahisar'da "maganda" kurşunuyla ölen çocuk

Sinanpaşa ilçesinde, "maganda" kurşunuyla ölen 8 yaşındaki Yusuf Gündoğdu'nunailesi, çocuklarını kaybetmenin acısını yaşıyor- Baba Gündoğdu: "Oğlum yanıma gelirken, iki metre kala yere düştü. Ayağı takılıp düştü sandım. Kaldırmak için oğlumun yanına g

ALİ KEMAL AKAN - Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde, vücuduna isabet eden "maganda" kurşunuyla ölen 8 yaşındaki Yusuf'un babası Ali Gündoğdu, "Fransa'dan izine gelmiştik. Keşke gelmeseydik. 8 günümüz kalmıştı, dönüş için hazırlık yapmıştık. Oğlum, orada 2. sınıfa gidecekti" dedi.

Küçükhüyük beldesinde 4 gün önce Kurtuluş Mahallesi'ndeki bir düğünde muhtar Yılmaz Güney'in silahından çıktığı iddia edilen kurşun nedeniyle hayatını kaybeden oğlunu dün beldedeki mezarlıkta toprağa veren baba Ali Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşamlarını sürdürdükleri Fransa'ya dönmek için 8 günlerinin kaldığını hatta ölen oğulları için de uçak bileti aldığını söyledi.

Oğlu Yusuf'un ısrarları üzerine olayın gerçekleştiği gün düğüne gittiklerini ifade eden Gündoğdu, şöyle konuştu:

"Büyük oğlum Ramazan, yanımda oturuyordu. Küçük oğlum Yusuf ise yeğenimle gezmeye gitti. Oğlum yanıma gelirken, iki metre kala yere düştü. Ayağı takılıp düştü sandım. Kaldırmak için oğlumun yanına gittiğimde, elim kan oldu. Kucağıma aldım, 'bir yerini cam kesti' diye düşündüm. Hemen, Sinanpaşa'daki Devlet Hastanesi'ne götürdük. Orada müdahale ettiler. Daha sonra 'başınız sağ olsun' dediler. Orada yığıldık kaldık. Oğlumuz silahla ölmüş. Bunu yapan muhtar, heyecanlanmış... Fransa'dan izine gelmiştik. Keşke gelmeseydik. 8 günümüz kalmıştı, dönüş için hazırlık yapmıştık. Oğlum, orada 2. sınıfa gidecekti."

Anne Nazik Gündoğmuş ise oğlunun hayatını kaybetmesine neden olanların cezasını çekmesini istedi.

- Düğünlerde rastgele ateş açılmaması konusunda uyarılar yapılmış

Küçükhüyük Belediye Başkanı Vedat Kocatürk de yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Düğün törenleri başlamadan önce eğlence alanlarında havaya rastgele ateş açılmaması konusunda Sinanpaşa Kaymakamı'nın, belediye başkanlarına bir tebliğde bulunduğunu anlatan Kocatürk, şöyle devam etti:

"Bunu da beldede duyurduk. Düğünlerde havaya rastgele ateş açılmaması konusundaki uyarıları, belediye hoparlöründen, cuma namazında hutbelerden vatandaşlarımıza duyurduk. Alınan kararları halkın görebileceği yerlere de astık, önümüze gelene bunun yanlış olduğunu izah ettik ancak bunun önüne geçilemedi. 1 ay içinde 6 çocuğun bu şekilde öldüğünü gazetelerden okudum. Bunun bir an önce önlenmesi gerekir. Bu acıyı başka kimse yaşamasın."

Gündoğdu ailesi, çocuklarından geriye kalan görüntülerini izlerken, belde mezarlığındaki kabrini de gün içerisinde ziyaret edip, dua ediyor.

Maganda kurşunuyla yaralanan 11 yaşındaki Salih Balcı da hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

Muhabir: Ali Kemal Akan
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ