21 Haziran 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ACAİP BİR ÜÇGEN
26 Nisan 2016 Salı 13:14

ACAİP BİR ÜÇGEN

Müzik endüstrisinin ülke gündeminden dolayı sıkıntılar yaşadığı ve konserlerin iptal edildiği dönemde Acaipademler ve Teoman Kumbaracıbaşı adeta konserden konsere koşuyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir üçgeninde seyircisiyle sürekli buluşan Acaipademler; üçgenin İzmir ayağında 27 Nisan Çarşamba günü 6.45 KK’da saat 21.30’da sahne alacak.

Sinema ve televizyon oyuncusu Teoman Kumbaracıbaşı, 2010 yılından bu yana Acaipademler grubuyla birlikte sahne alıyor. 3. albümüne hazırlanan Acaipademler, 27 Nisan Çarşamba günü İzmir 6.45 KK’da saat 21.30’da sahne alacak. Basta Melek İrdem, davulda Soner Doğanca, ses ve elektrikli gitarda Teoman Kumbaracıbaşı ve masada Metin Bozkurt'la sahne alacaklar.

Acaipademler her zamanki gibi Pir Sultan Abdal, Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Puşkin, J.Prevert, Paul Celan, İngeborg Bachmann, Antonio Machado, Pablo Neruda, Georg Trakl, Rilke, Zahrad gibi şairlerin şiirlerinden besteledikleri şarkılarla 2 saatlik bir konser verecekler. Müziklerinin oluşumunda yüzyıllardır harmanlanlaşmış aşure kıvamına gelmiş Anadolu müziği önemli bir yer teşkil ederken, Amerikan Siyah müziği, ve Rock müziğinin olanaklarından faydalanmakta. Tüm bu birliktelikle Acaipademler hala ve yine de 'söz'ün önemine, 'söz'ün anlamını ve değerini yitirmediğine vurgu yapıyor. 2010 yılından beri sahne alan acaipademler, 2009 yılında 'Marshall Planı' ve 2011 yılında 'Budala' albümlerini kaydetmişlerdi.

Şarkılarını genellikle Türkçe ama zaman zaman kullandıkları şiirlerin anadiline vurgu yapmak üzere Almanca, İngilizce ve İspanyolca söyleyen Acaipademler, İzmir 6.45 KK sahnesinde, dillerden coğrafyalara, hikayelerden anılara, kafiyelerden ritmlere, seslerden tınılara ve sözlerden şarkılara uzanan bir yolculuk için dinleyicilerini konsere bekliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ