16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AA fotoğrafları Avrupa pazarında
05 Eylül 2013 Perşembe 14:08

AA fotoğrafları Avrupa pazarında

Anadolu Ajansı, Avrupa'nın en önemli haber ve fotoğraf ajanslarından DPA ile anlaşma imzaladı.

Anadolu Ajansı (AA), Avrupa’nın en önemli haber ve fotoğraf ajanslarından biri olarak kabul edilen DPA ile fotoğraf dağıtım anlaşması imzaladı. AA foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflar, DPA aracılığıyla artık Almanya’nın yanı sıra Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Lihtenştayn olmak üzere geniş bir dağıtım ağına kavuşacak.

Yeniden yapılanma çalışmalarının ardından 6 dilde yayına başlayarak küresel bir haber ajansı haline dönüşen Anadolu Ajansı, fotoğrafta dünya markası olma yolunda büyük bir adım attı. 

AA, Almanya’nın en büyük haber ve fotoğraf ajansı olarak kabul edilen Deutsche Presse-Agentur  (DPA) ile fotoğraf dağıtım anlaşması imzaladı. Bu anlaşma sayesinde Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflar başta Almanya olmak üzere, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Lihtenştayn’da dağıtılacak.

"AA imajımızı kusursuzca tamamlıyor"

DPA Fotoğraf Servisi İdari Direktörü Edith Stier-Thompson, konuyla ilgili verdiği demeçte, AA ile ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Stier-Thompson, "1920 yılında kurulan Anadolu Ajansı, Ortadoğu hususunda uzmandır ve Türkiye’nin en büyük dijital fotoğraf arşivine sahiptir. Ürünlerimizi kusursuzca katkı sağlayan, tamamlayan ortağımızın Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollanda’da dağıtımını yapmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

Almanya'nın en büyük haber ajansı DPA 1949 yılında kuruldu. Almanca’nın yanı sıra İngilizce, İspanyolca ve Arapça yayın yapan DPA'nın 100'den fazla ülkede bürosu bulunuyor.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ