19 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 AĞUSTOS’U GÖKYÜZÜNDE KUTLADILAR
31 Ağustos 2019 Cumartesi 11:13

30 AĞUSTOS’U GÖKYÜZÜNDE KUTLADILAR

Marmaris Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda farklı bir etkinliğe imza attı. ‘Uçmayan kalmasın’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte engelliler hayatlarında ilk defa deniz paraşütü (parasailing) ile gökyüzüne çıkmanın keyfini yaşadı. Marmaris Belediye Ba

Marmaris Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda farklı bir etkinliğe imza attı. ‘Uçmayan kalmasın’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte engelliler hayatlarında ilk defa deniz paraşütü (parasailing) ile gökyüzüne çıkmanın keyfini yaşadı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da engelli bir vatandaşla birlikte bu deneyimi yaşadı.

Marmaris Belediyesi, Engelli ve Aileleri Birliği Derneği ve Marmaris Su Sporları Kooperatifi tarafından halk plajı su sporları merkezinde gerçekleştirilen etkinlik büyük ilgi gördü. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, belediye başkan yardımcıları İhsan Öztürk, Hakan Köksal, Burak Demirtaş, Engelli ve Aileleri Birliği Derneği Başkanı Tulgay Hasar ve Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Salih Tunç da bu özel günde engellileri yalnız bırakmadı.

2-039.jpg

30 AĞUSTOS HEPİMİZİN ZAFERİ

Burada yaptığı konuşmada 30 Ağustos Zaferi’ni kutlayan Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bu zafer bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin zaferi. Biz de bu özel günde engelli vatandaşlarımız için farklı bir etkinlik yaparak onları gökyüzü ile buluşturmak istedik. Onların hayatında unutamayacakları bir gün yaşattıysak ne mutlu bize” diye konuştu. CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, etkinliğin ‘30 Ağustos hepimizin zaferi’ konseptine uygun olduğunu söyledi. Engelli ve Aileleri Birliği Derneği Başkanı Başkanı Tulgay Hasar, “Uçmayan kalmasın diyerek gökyüzünde maviyle buluşturacağız. Engellerimiz uçmaya engel değil, su sporu yapmaya engel değil, tekneyle gezmeye engel değil. Bunu göstermek için buradayız” derken; Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Salih Tunç da organizasyonu geleneksel hale getirmek istediklerini ifade etti.

BAŞKAN DA BİRLİKTE UÇTU

Konuşmaların ardından tekneyle açılan engelliler deniz paraşütüne binerek farklı bir deneyim yaşadı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve başkan yardımcıları da birer engelli vatandaşla birlikte deniz paraşütüne binerek günün keyfini çıkardı. Tekneyle tekrar plaja gelen vatandaşlar çok farklı bir deneyim yaşadıklarını belirterek, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a teşekkür etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ