07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
100 YTL taksitle ev müjdesi
09 Kasım 2008 Pazar 11:41

100 YTL taksitle ev müjdesi

Erdoğan hükümeti TOKİ'nin önderliğinde yeni bir projeye hazırlanıyor. TOKİ'nin yeni konutları 100 YTL'ye ev verecek.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da AKP Bağcılar ve Esenler kongreleri ile Büyükşehir ve Bahçelievler belediyelerince yapılan yatırımların açılış törenlerine katıldı.


Erdoğan, dargelirli vatandaşa vadeyle evler yapıp sattıklarını, aynı zamanda hemen hemen hiç imkanı olmayanlara da 45 metrekarelik peşinatsız 100 YTL taksitle konut yapma çalışmalarına başladıklarını bildirdi. Erdoğan 320 bin konut inşaatının sürdüğünü, 220 bin konutun da teslim edildiğini kaydetti.

İNTİHAR ETMEK İSTER MİYİM?

Erdoğan “Yurt dışından aldığımız petrolde, doğalgazda, elektrikte zam oluyorsa, bunu devletin kasasından ödeyecek güce sahip değiliz. Şu anda doğalgaz fiyatları düştü. Mart, Nisan dönemlerine yansıyacak. Seçime 5 ay kala intihar etmeyi ister miyim? Bizden önceki partiler gibi düşünsek, 'Zam yapılır mı 5 ay sonra seçim var' derdik. Böyle bir popülizmi ben yapamam” dedi.

'YA SEV YA TERK ET' DEMEDİM

Erdoğan şöyle devam etti: “Güya ben Hakkari'de 'Ya sev ya terk et' demişim. Bu ifadenin tam karşısında olan birisiyim. Bu ifadenin patentinin MHP'ye ait olduğunu biliyoruz. Bu ifadeyi kullanmadım.”

DOĞU PİSLİKTEN KURTULACAK

Türkiye'nin doğusunda kimlik siyaseti yapmak suretiyle vatandaşı istismar edenler olduğunu belirten Erdoğan “Etiyopya sokaklarında, hangi pislikler akıyorsa, baktım ki Hakkari'nin sokaklarında da aynı pislikler akıyor. Orada yaşaşan Kürt kökenli vatandaşım içinden pislikler akan bir şehirde yaşayamaz. Ama inanıyorum ki benim vatandaşım 29 Mart'-ta, bu pisliklerden de kararını verecek ve kurtulacaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ