• BIST 1.123
 • Altın 477,270
 • Dolar 7,8288
 • Euro 9,1832
 • Muğla 23 °C
 • İzmir 25 °C
 • Aydın 25 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 23 °C

' Muğlayı size vermeyeceğiz.. '

 Muğlayı size vermeyeceğiz..
CHP İl Genel Meclis Üyesi Dursun Kaplan, CHP İlçe Teşkilatı binasında basın açıklaması yaptı. Kaplan “CHP Muğla örgütü olarak diyoruz ki; Sayın Başbakan başka kapıya…

Muğla'dan sana ekmek, yandaşlarına da mama çıkmaz. Muğla'yı size vermeyeceğiz. Muğla'nın ve Marmaris'in peşkeş çekilmesine ve tarikat odağı haline getirilmesine CHP asla ve asla izin vermeyecektir” dedi.

 


CHP İl Genel Meclis Üyesi Dursun Kaplan yaptığı basın açıklamasında sert konuştu. Kaplan “Muğla İlimizin Ula İlçesine bağlı Kıyra Köyü, Oyru mahallesinde, geçtiğimiz günlerde Konya'da 8 kız çocuğumuza mezar olan yatılı kuran kursu gibi kaçak kuran kursu adı altında tarikat yurdu vardır.
Tarikat yurdu AKP Muğla Milletvekili Sn. M. Nil HIDIR'ın kayınpederi İlhan ARMUTÇUOĞLU'na aittir. Önceki hükümet döneminde bu tarikat yurdunun açılmasına izin verilmemiştir. Ancak AKP iktidara gelir gelmez, kaçak yapı olan ve bir bölümü orman arazisi içerisinde kalan 4 katlı binanın gayri resmi ve izinsiz çalışmaya başladığı iddia edilmektedir.
Burası yazın yaklaşık 80 kız öğrencinin yatılı olarak kaldığı, kışın 200 ile 300 arası Türkiye' nin her tarafından kız çocuklarını toplayarak yatılı kuran kursu adı altında cumhuriyet devrimlerine ve laikliğe aykırı eylemlerin ve toplantıların yapıldığı bir tarikat yurdudur.
Her yıl dinimizin önemli günlerinde yaklaşık 200 araçla ve 400- 500 kişinin ziyaret ettiği Nakşibendî tarikatı mensuplarına ait toplanma yeridir.
Yöredeki vatandaşların iddiasına göre kız çocuklarını aynı tarikattan olan erkeklerle evlendirerek dini törenlerin yapıldığı nikâh sarayıdır.
Gözden uzak ve orman içerisinde yer alan bu tarikat yurdunu AKP li Bakanların ve Milletvekillerinin Muğla'ya her gelişlerinde ziyaret ettiği hatta Muğla Milletvekillerinin sıralamasının da burada belirlendiği, tarikat, siyaset ve ticaret üçgeninin, toplantı merkezidir.
Kısa süre önce AKP milletvekili M. Nil HIDIR' ın Çiçekli Köyünde kayın pederine devletin kaynaklarıyla 400 metre parke taş döşemeli özel yol yaptırdığını CHP olarak iddia etmiştik.
Sn. Hıdır bunu yalanlamadığı gibi artan taşlarla yapıldığını ve kadastral yol olduğunu dile getirmişti.
Oysaki bu yol kadastral yol değildir ve artan taşlarla da yapılmamıştır.
Ormana tecavüz edilerek kayınpederine parke taş döşemeli özel yol yaptıran AKP Muğla Milletvekili Sn. Mehmet Nil HIDIR' ın kayınpederinin tarikat yurdunu geceleri gizlice ziyaret ettiği orada çalışanlar ve yöre halkı tarafından açıkça dile getirilmektedir.
Araştırmalarımızın sonucunda Çiçeklideki özel yol yapılan evin, tarikat evi olduğu, Kıyra Köyü'nün Oyru mahallesindeki sözde kuran kursunun da tarikat yurdu olduğu açık ve net bir şekilde görülmektedir.
Bu iki olayın arkasında da AKP nin ve Muğla milletvekili M. Nil HIDIR' ın parmağı vardır.
Sözde T.C Ula İlçesi Müftülüğüne bağlı olduğu iddia edilen Kuran kursunun, neye kime kimlere hizmet ettiği belli olmadığı gibi maddi kaynağının da deniz feneri gibi nereden kimler tarafından karşılandığı bilinmemektedir.
Oyru'daki yurt ve Çiçeklideki ev ile ilgili gereken yasal işlemleri yapmak için acilen tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.
Güzel ve özel Muğla'mın özel ve güzel insanları, Sn. Başbakan AKP'lilere Muğla'yı yerel seçimlerde alın benden ne isterseniz vereceğim diyor.
Daha yerel seçimleri kazanmadan, Marmaris'in %52 sini maden araması adı altında turizmi katlederek peşkeş çekenlere, Muğla'nın tarikat odağı haline gelmesi için seferber olan AKP ye kesinlikle izin vermeyeceğiz.
Türkiye'de her şeyi satan bu AKP hükümeti, Muğla'nın koylarını, ormanlarını ve sit alanlarını satmak için, Muğla'da yerel yönetimleri almak istiyor.
CHP Muğla örgütü olarak diyoruz ki; Sayın Başbakan başka kapıya… Muğla'dan sana ekmek yandaşlarına da mama çıkmaz. Muğla'yı size vermeyeceğiz.
Muğla'nın ve Marmaris'in peşkeş çekilmesine ve tarikat odağı haline getirilmesine CHP asla ve asla izin vermeyecektir” dedi.

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0252 412 2141