• BIST 2.864,25
  • Altın 1038.865
  • Dolar 17.9312
  • Euro 18.392
  • Muğla 20 °C
  • İzmir 21 °C
  • Aydın 23 °C
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 20 °C

DR. HIDIR, "MUĞLA İÇİN HAYALLERİM VAR"

DR. HIDIR, MUĞLA İÇİN HAYALLERİM VAR
Muğla için hayalleri olduğunu belirten Cumhur ittifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Muğla için projelerini sıraladı.

Muğla'nın birikmiş tüm sorunlarını çözeceklerini belirten Dr. Hıdır, başta tüm kesim tarafından tepki gören su sorununu ortan kaldıracaklarını belirtti. Muğla'nın Seydikemer'den Turgutreis'e kadar  toplam 18 köprülü kavşak yaparak trafik sorununu çözeceklerini belirtten Dr.Hıdır  "Büyükşehir'e İller Bankası'ndan açılacak 250 milyon liralık kredi ile  biz Fethiye körfezini temizlemeyi taahhüt ediyoruz" dedi.

SU FİYATLARI YÜZDE ELLİ UCUZLAYACAK

Muğla'da hala su sıkıntısı olduğunu ve bu sorunların tamamını çözeceklerini belirten Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Hıdır " Halkımızın gelir düzeyinin yükseleceği günleri çok arzu ediyorum. Gençlerimizin işsiz kalmadığı, tarih ve tarımsal değerlerin gerçek değerlerine kavuştuğu, merkezi hükümet ile yerel yönetimin iş birliği içinde olduğu ve Muğla'nın kıyı şeridinde yer alan toplam 52 koyun arıtmaya kavuştuğu bir Muğla hayal ediyorum.

 

Muğla için en önemli projemiz tabiki su projemizdir.

Su  projemiz bizim için olmazsa olmazdır. Muğla'da gerek köylerimizde, gerekse şehir merkezlerinde su sıkıntısı yaşayan mahallelerimiz var. Biz Muğla'nın 10 yıldan bu yana hasretini çektiği 2019 yılı bütçesine konulan 622 milyon liralık  proje ile suyu Muğla'ya getiriyoruz. 151 km'lik ishale boru hattı ile Muğla Merkez ve Yatağan içme suyuna kavuşuyor. Elbette Muğla'da su sıkıntısı çeken köylerimiz var. DSİ ile işbirliği yaparak hayata geçireceğimiz göletler ile köylerimizin ve ilçe merkezlerinin su ihtiyaçlarını doğal su kaynaklarından karşılayacağız" ifadesini kullandı. 

TRAFİK SORUNUNUN REÇETESİ BELLİ : 18 KÖPRÜLÜ KAVŞAK

Muğla'nın tüm ilçelerindeki sorunların başında gelen trafik sorununa köprülü kavşak ile çözüm bulacaklarını belirten  Dr.Hıdır, "Kurban ve Ramazan Bayramları başta olmak üzere turizm sezonun yüksek olduğu dönemlerde Muğla'nın her yerinde yaşanan bir trafik sorunumuz var. Emniyet kayıtlarımıza göre bir günde 80 bin aracın giriş yaptığı bir il olan Muğla'da yaşıyoruz. 

Bu kapsamda Seydikemer'den Turgutlu'ya kadar toplam 18 adet köprülü kavşak noktamız var. Bu köprü kavşakları Karayolları ile işbirliği içinde yapacağız. Bu şekilde Muğla'nın trafik sorununu halledeceğiz. Şehir merkezlerinde ise en büyük sorun yola park eden araçlar ve bunlardan alınan yüksek otopark ücretleridir.  Biz her caddenin başına otoparklar yapmak sureti ile sokakları yani kamu alanlarını özel araçların işgalinden kurtaracağız. Esnafımızın yoğun olduğu yerlerde araç trafiğine kapalı  arastalar oluşturmak sureti ile esnafımızın daha fazla iş yapmasını sağlayacağız" dedi. 

TARIM VE TURİZMDE MARKA ŞEHİR: MUĞLA

"Muğla'nın kendisi zaten bir marka şehir ancak Bodrum'u ile, Ölüdeniz'i ile, Marmaris'i ile Dalyan'ı, Datça'sı ile Muğla turizm alanında zaten marka şehir" diyen Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır  "Biz bu markaya özellikle Muğla'da üretilen organik ürünleri kazandıracağız.323 çeşit endemik bitkimiz var. Bunun yanında su ürünlerini, çam balını ve zeytin yağını da bu organik ürünlere katmak istiyoruz. Köylümüzün ürettiği bütün ürünleri tesislerimizde işleyip paketleyip turizm sezonunda iç piyasaya daha sonra Dünya'ya sunmayı kendimize bir görev biliyoruz. Böylece belediyemize ait şirket ile üretici para kazanacak, tüketici de daha ucuz bir şekilde bu ürünleri tüketebilecek. Özellikle bölgemizde yetişen narenciye ve   sera ürünlerini tüketici ile buluşturmayı kendimize görev olarak adlediyoruz.  Büyükşehir Belediyesi demek sadece yol yapmak ve parke yapmak değil" dedi. 

DR.HIDIR ÖĞRENCİLERİ DE UNUTMADI

Spor alanları, mesire yerleri ve Millet Kütüphaneleri ve Millet Bahçeleri'nin  olduğu öğrenci köyü kuracaklarını belirten Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır "Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ülkemizin en güzel üniversitelerinden birisidir. Ben ilk siyasete başladığımda 10 bin öğrenci ile eğitime başlamıştı. Bu dönemde öğrenciler için ev kirası çok büyük sorundur. Ancak yapılan bin 200 toplu konut ile bu sorun aşıldı. Öğrencilerimiz barınma sorunu yaşıyor. Biz öncelikle Muğla'da Kötekli  ve Yeniköy'ü bir öğrenci şehri haline getirmeyi düşünüyoruz. Yapacağımız imar revizyon planları ile öğrencilerin içinde yaşayacağı sosyal alanlar yapacağız. Yapılan bu hizmetler ile Kötekli ve Yeniköy Mahallelerimiz tam bir üniversite şehri haline gelecek. Belediye olarak öğrencilerimizin taşıma ücretlerine 1 liralık destek vereceğiz. ilave yapacağımız KYK yurtları ile öğrenciler için barınma sorunları tamamen ortadan kalkacak. Koyacak olduğumuz kampüs içi  ring seferleri ile tüm öğrencilerimizin ulaşım sorunlarını çözeceğiz" diye konuştu. 

yayinlandi-2.jpg

FETHİYE KÖRFEZİ'Nİ TEMİZLEYECEĞİZ, BODRUM VE MARMARİS'E ARITMA YAPACAĞIZ

Fethiye'nin öne çıkan sorunlarından biri olan körfez temizliğini yapacaklarını belirten Dr. Hıdır, Bodrum ve Marmaris ilçelerinin arıtma sorunlarını çözeceklerini belirterek, "Fethiye ilçemizde en büyük sorun olarak öne çıkan körfezin temizlenmesi körfezin doluluğu nedeni ile bazı yatlar ve gemiler limana yaklaşamıyorlar. Bizim Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeden Büyükşehir'e iİller Bankası'ndan açılacak 250 milyon liralık kredi ile  biz Fethiye körfezini temizlemeyi taahüt ediyoruz.  Bunun yanından mevcut iskelenin uzatılması ile kruvaziyer gemilerin yanaşabilmesi sağlanmalıdır.

FETHIYE'YE YENİ MARİNA VE ÇEKEK YERİ'NE KAVUŞACAK

Bunun yanında Karaot mevkiinde yat çekek yeri ve önünde marina projesi var böylece Fethiye yeni bir marina ve yeni bir yat çekek yerine kavuşacak. Bunun yanında Ölüdeniz yamaç paraşütü olarak bir Dünya markası, Belcekız plajına yapacağımız paraşüt iniş merkezi ile sporcularımıza daha sağlıklı bir zemin oluşturacağız.

 

MARMARİS ARITMA TESİSİ 'Nİ YENİDEN  HAYATA GEÇİRECEĞİZ

 Marmaris ilçemiz için söylenecek tek şey arıtma tesisinin hayata geçirilerek yalancı boğazın 38 metre açığından denize boşalan foseptiğin tamamen arıtıldıktan sonra denize boşaltılmasını sağlayacağız.

BODRUM 'A HAK ETTİĞİ ALT YAPI ÇALIŞMALARINI YAPARAK HİZMET EDECEĞİZ

Bodrum için ise yine aynı şey söz konusudur. Bodrum'da Turgutreis Sabancı Lisesi önünde denize dökülen kanalizasyonun bir an önce arıtmadan geçirilmesi gerekiyor. Yine Bodrum için yağmur drenaj kanalları bir an önce hayata geçirilmelidir. 

MİLAS ORGANİZE SANAYİ İLE BİZİM DÖNEMİMİZDE TAŞINACAK 

Milas ilçemiz için ise olmazsa olmaz olan organize sanayi bölgesidir. Zeytin ve zeytinyağcılığın bir an önce Milas ilçemizde kurulacak olan organize sanayi bölgesi ile hayata geçirilmesidir. Bunun yanında Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanımızın sözünü verdiği doğalgaz bir an önce Milas ilçemizde hayata geçirilecektir. Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Milas, Muğla için en çok gelir getiren ilçelerdir. Bu ilçelerimizi önemsiyoruz.   Ümit ediyorum ki, halkımız bu hizmetleri yapmak üzere 31 Mart akşamı bana bu yetkiyi verecektir" dedi. 

BODRUM'A DENİZCİLİK FAKÜLTESİNİ AÇILMASINI SAĞLAYACAĞIZ

"Muğla Yat Turizmi'nde bir marka haline geldi"diyen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır "Burada en önemli marka ise Bodrum Guleti'dir. Bir Dünya markası olan Bodrum Guleti çok dar alanlarda ve küçük işletmelerde yapılıyor. Bu guletleri yapan ustalar hayatını kaybediyor ve bu görevi devralacak çırak ve kalfalarımız yetişmiyor. Biz, Bodrum Guleti'ni kurtarmak için Denizcilik Fakültesi mutlaka kurulacak. Yatçılarımızın  deniz üstünde konaklama hizmeti verdikleri için KDV yüzde 18 uygulanıyor.  Bu KDV oranlarını düşürmek için gayret sarf edeceğiz. Muğla'nın bin 178 km sahil bandı var. Biz bu ilimizdeki kıyı şeridinde feribot seferleri koyarak halkımızın deniz ulaşımından faydalanmasını sağlayacağız" dedi.

 

MİLLET DEĞİL ZİLLET İTTİFAKI ÇÜNKÜ GİZLİ ORTAĞI VAR

Öte yandan Dr. Hıdır , HDP  Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayının, CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün tarafından geri çektirildiğini ve gizli ittifakın gerçekleştiğini söyledi. "HDP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün  tarafından geri çektirilmek sureti ile buradaki gizli ittifak gerçekleşmiştir" diyen Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, "Şimdi Muğla'da ittifak denilince benim ilk aklıma gelen milletimizin kurduğu Cumhur ittifakı geliyor.  Özellikle 2016 yılı 15 Temmuz gecesi kurulan Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti tarafından kurulan ittifaktır. Bu ittifak son beş yılımıza damga vurmuştur. Bu ittifakın mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız ve bilge insan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyefendiye şükranlarımı arz ediyorum.  Bu birliktelik sayesinde ülkemizin beka sorunu oradan kalkmıştır.  Kurulan bu Cumhur  İttfakı Muğla'mıza çok olumlu olarak yansıdı. Ancak bir karşımızda  Millet ittifakı var. Bu CHP ile İp arasında kurulan ittifaktır. Ama bu ittifakın gizli yönü var. PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP ile yapılan gizli ittifak var. Peki neden bu ittifakı açıkça yapmıyorlar, bu iki partinin arasına HDP'yi de dahil etmiyorlar. Gizli ittifak yapan Cumhuriyet Halk Partisi halktan korkuyor. Şimdi hangi belediye meclis üyesi adayı hangi suçu işlemiş belli değildir. İstihbarat örgütleri tarafından tespit edilen 232 tane kişi Millet ittifakı listelerinden aday. HDP'nin Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı Osman Gürün  tarafından geri çektirilmek sureti ile buradaki gizli ittifak gerçekleşmiştir. CHP her zaman Atatürk'ün partisi olmak ile övünüyorlar. Ama yaptıkları ile Atatürk'ün kemiklerini sızlatıyorlar. Ve şimdi vatana ihanet noktasındalar. Ben Muğlalı hemşerilerime güveniyorum. Tüm CHP'ye oy vermiş, Doğu'dan terör mağduru olarak Muğla'ya göç etmiş tüm kürt kardeşlerimiz  bizim vatandaşımızdır" diye konuştu.

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141