• BIST 1.441
  • Altın 496,538
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Muğla 25 °C
  • İzmir 26 °C
  • Aydın 28 °C
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 28 °C

Armutalan Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Armutalan Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Armutalan Belediyesi Meclisi 08 Ekim 2008 Çarşamba günü meclis Salonunda toplandı. 3 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısına Cevdet Topçu ve Kadir yavuz şehir dışında oldukları için izinli sayıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesi bittikten sonra Başkan Muhammet Ünlü, katılımcılara teşekkür ederek gelecek toplantının Kasım ayı ilk haftasında yapılacağını söyleyerek oturumu kapattı.

Yapılan Meclis toplantısında ilk gündem maddesi olarak; Belediyemiz DYP grubundan meclis üyesi olan Cevdet Topçu'nun partisinden istifa ettiği ve bağımsız olarak meclis üyeliğine devam etmesi ile ilgili dilekçesi konusunda meclis üyelerinin bilgilendirilmesi yapıldı.

Gündemin 2. maddesi olarak; Meclis ihtisas komisyonlarının (Bütçe ve İmar Komisyonu) üyelik seçimi yapılarak, bütçe komisyonuna M. Zeki Danışman, İsmetullah Aydındağ, Salih Azaklı, M. Burhan Özbey ve Duran Durmaz, İmar Komisyonuna; Salih Azaklı, M. Burhan Özbey ve Ercan Şimşek seçildi.

Gündemin 3. maddesi olarak; 31.10.2008 tarihinde sona erecek inşaat yasağından sonra inşaat sahiplerinin uyacağı kuralların belirlenmesi yapılarak; 31.10.2008 tarihi itibariyle Belediyemiz sınırları içerisinde 30 Nisan 2008 tarihinden itibaren uygulanmakta olan inşaat yasağı uygulamasının kaldırılmasına,

1-Her inşaat arsa sınırlarını H=2.00 metre yükseklikte temiz ve düzgün perde ile kapatacaktır.(Ahşap, saç ve branda vb. malzemeden)

2-Perde ile çevrili alan dışına ve kendi arsaları dışına hiçbir şekilde harç, kum, hafriyat, bahçe toprağı, çimento, tuğla, kiremit, demir, boru, doğrama, seramik mermer, taş profil, ahşap vb. malzeme konulmayacaktır.

3-Yan ve ön bahçeleri bulunmayan veya yeterli olmayan inşaatlar yaya trafiğini aksatmayacak şekilde Belediyenin işaretlediği alanı, işgaliye bedelini ödemek ve perde ile kapatmak şartı ile kullanabileceklerdir.

4-İnşaat Çalışma Saatleri :
08.00 - 22.00 arası : Normal inşaat çalışmaları
08.00 - 24.00 arası : Beton dökümü çalışmaları
24.00 - 08.00 arası : Hiçbir çalışmaya izin verilmeyecektir.
İnşaata malzeme taşınması sırasında da bu saatlere uyulacaktır.

6-İnşaatlara malzeme getiren araçlar hiçbir şekilde yolların kirlenmesine,bozulmasına neden olmayacak ve açıkta malzeme taşımayacaklardır. Ayrıca Belediye tarafından belirlenecek güzergahların dışına çıkmayacaklardır.

7-İnşaatlarda çalışma sırasında çevreyi rahatsız edici müzik çalınmayacaktır.

8-İnşaatlarda çalışan işçiler kıyafetlerine dikkat edeceklerdir.

9-İnşaat alanından yola veya parsel dışına su,atık su,boya vb. kirli çamurlu sular sızdırılmayacaktır.

10-Her inşaatın önündeki yol ve kaldırımlar temizlenecek ve inşaat sahipleri tarafından bozulan kaldırım ve yollar tamir edilecektir.

11-Belediye fen işleri, mesul mimar ve mühendislerin hepsinin onayı olmadan beton dökümü kesinlikle yapılmayacaktır.

12-Zorunlu hallerde inşaata devam edilmesi gerektiği hallerde ( Teknik sorunların ortaya çıkması halinde ) gece saat 24.00'den sonra belediyemiz fen işleri görevlilerinden izin alınması zorunludur.

13-Dökülmüş olan betonun beton numune deney sonucu ( TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, Mariç-Belbir Katı Atık Depolama alanı içerisinde kurulan deney laboratuarında yapılacaktır.)Bu deney sonucu Belediyemize sunulmadan diğer kat betonlarının dökümüne kesinlikle izin verilmeyecektir.

14-TMMOB tarafından hazırlanmış olan yapı denetim defteri beton dökümü öncesi demir vizesi sırasında mesul mimar ve mühendisler ile Belediye yetkilisi tarafından inşaatta ortaklaşa doldurularak imzalanacaktır.

15-Hafriyat çalışmaları için Çevre ve Orman Bakanlığının çıkarmış olduğu yönetmeliğe ve Marmaris Belediyeler Birliği Mariç-Belbir tarafından öngörülen ve yazı ile inşaat sahipleri, inşaat ve hafriyat şirketlerine gönderilen uyarılara uyulacaktır.

DİĞER HUSUSLAR

A-Çevreyi rahatsız etmemek,

B-İnşaat araçlarının kullandıkları güzergah itibariyle çevrede oturan halkı rahatsız etmemek,

C-Yukarıda yazılı kurallara uymadığı tespit edilen inşaat sahiplerine tutulacak zabıt varakalarına istinaden Belediye Encümenimizce ;
İnşaatın yapı ruhsatı m2.sine istinaden ;

5,00 YTL ( BEŞ YENİ TÜRK LİRASI) ile 50,00 YTL ( ELLİ YENİ TÜRK LİRASI)
arasında cezai işlem uygulanması için Belediye Encümenine onay verilmesine, Belediyemiz sınırları içerisinde 31.10.2008 tarihi itibariyle inşaat yasağı uygulamasının kaldırılmasına,işbu kararımızın bir suretinin gereği için tüm inşaat sahiplerine( Yeni başlayacak ve devam eden inşaat sahiplerine ) ve beton dökümü yapan şirket yetkililerine tebliğ edilmek üzere zabıta birimine, bir suretinin de konu ile ilgili birlik ve oda Başkanlıklarına tebliğ edilmek üzere fen işleri birimine havalesine oy birliği ile karar verildi.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141