• BIST 1.401,460
 • Altın 495,42
 • Dolar 8,6950
 • Euro 10,2000
 • Muğla 11 °C
 • İzmir 17 °C
 • Aydın 13 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 8 °C

Turizmin İncisi Marmaris’te TURİZME YAKIŞMAYAN HAREKET

Turizmin İncisi Marmaris’te TURİZME YAKIŞMAYAN HAREKET
Otele Giriş ve Denize Çıkış Yolu Mahkeme Kararına Rağmen Kapatıldı

 

 

 

 

 

 

MARMARİS KAYMAKAMLIĞINI

GÖREVE DAVET EDİYORUZ!

 

Marmaris’in Hisarönü Gerdime Mahallesinde Golden Key oteli,  Hotel Galife’nin yolunu demir kapı ile kapattı. Hotel Galife işletmecileri, hotelimize girişi ve hotelimizin denize çıkış kapısının Golden Key Oteli tarafından yapılan demir kapılarının kaldırılmasını istiyor.  

 

Turizmin İncisi Marmaris’te

TURİZME YAKIŞMAYAN HAREKET

 

Marmaris’in Hisarönü Mahallesi Gerdime Koyundaki turistik Golden Key Otel yetkilileri “Kendi arazimize aittir” gerekçesi ile yıllardır kullanılan yolu demir kapı ile kapatarak  Hotel Galife’nin müşterilerinin geçişlerini engellediler.

Geçtiğimiz yıllarda, İstanbul’dan gelen iş insanı Marmaris’in Hisarönü Mahallesi Gerdime mevkiinde hotel Galife’nin inşaasını yapıyor, belediyeden ve turizm işletme belgelerini alıyor.  Daha önceki sahibinden 2019 yılında hoteli satın aldıktan sonra daha önce açık olan yol 15 gün sonra demir kapılarla kapatılıp, önüne de güvenlikçiler konuyor.

Hotel Galife’nin sahipleri mahkemeye başvuruyor ve kazanıyorlar. Ve 1 Haziran 2019’da turizm sezonuna hazır hale gelen hoteline girmek istediğinde, hoteline giremiyor.

Golden Key  Otel yönetimi Jandarma çağırıyor, mahkeme kararına rağmen hotel Galifenin sahibi göz altına alınıyor. Ve daha sonra denetimli serbestlikle serbest bırakılıyor.

ADALET İSTİYORUZ!....

Marmaris Kaymakamlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yasa dışı bir şekilde demir kapıyla kapatılan yolumuzun açıklamasını istiyoruz.

Yolun sonunda bulunan ve geçiş yolu engellenen Hotel Galife’nin işletmecisi ise; Bu yolu zamanında ilk sahibinin yaptırdığını ve yasal olarak bugüne kadar kullandığını ve geçişlerin engellenmesinin haksız olduğunu ve mahkeme kararlarının olduğunu belirtti.

Söz konusu Hotel Galife’nn bulunduğu alan 1986 yılında Alam İvan Sekovlov tarafından 575m2 olarak alındı ve o tarihten bugün hotel Galife olarak anılan bina yapıldı.

Aslında arsanın tamamı 12 dönümdür. Köy senedi ile alınan arsaya 40 yıl önce bu yolu İvan Sekovlov yaptırıp kullanıyor.

2019 yılında İvan Sekovlov daha önceden vefat ettiğinden eşi oteli, Türkiye’nin tanınmış iş insanlarından T.C Vatandaşı Boğos Söylemezoğlu’na satıyor.

Otel Galife’nin sahibi şöyle konuştu: “Oteli turizme hazırlamak üzere Gerdime mevkiine gittiğimizde Golden Key Otelin, otelimize girişin de bir demir kapı ile yolumuzu kapattıklarını gördük. Gerekli müracaatlarımızı yaparak kapının açılmasını istedik. Marmaris 3. Asliye Hukuk Mahkemesi 2019/301 esas sayılı dosya ile mahkemeye “Muarazanın önlenmesi ve yoldan yararlanmanın sağlanmasını için dava açtık.

Mahkeme taşınmazların zilyetleri farklı olduğundan bu taleplerin husumet nedeniyle ihtiyatı tedbirin kaldırılmasına yönelik talebin de reddine karar verdi.

Bunu üzerine İzmir Bölge İdare Mahkemesi 16. Hukuk Dairesine 2020/469 esas ve 2020/618 karar no ile müracaatımızı yaptık. Mahkeme Türk Milleti adına istinaf kararı verdi.

“6100 sayılı HMK’nın 353/c1-b-2 maddesi gereğince mahkeme ara kararın kaldırılarak “İhtiyati tedbir kararının kabulüne” dava sonuçlanana kadar, tedbiren davacının zilliyet ve tasarrufun da bulunan taşınmaz bölümüne geçici olarak sağlanmasına.

Marmaris 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/301 esas sayılı dosyasında verilen 24.12.2019 tarihli ihtiyati tedbir talebinin reddine dair ara kararın kaldırılmasına karar verilmiştir.

Tüm bu sebeplerden dolayı geçiş yolumuzda bulunan demir kapının kaldırılmasını, denize çıkış yolumuzun da açılmasını istiyoruz.

Demir kapı önüne geldiğimizde kapı açılmasına rağmen, ben olmadığım zamanda işte çalışanlarımızı da geçirmiyorlar. Mağduriyetimizin önlenmesini istiyoruz.

Otel Müdürü Çiğdem Doğanay: “YASALARIN UYGULANMASINI İSTİYOR”

Hotel Galife İşletme Müdürü Çiğdem Doğanay: Bir turizm kentinde turizme yapılan bu davranıştan şikâyetçiyiz. Devletin bu sorunu çözmesi gerekir. Mahkemenin verdiği karara rağmen demir kapı kaldırılmadı. İşletmemizin sorumlusu Yılmaz Yurtseven olmadan tesisimize giremiyoruz.

Dünyanın neresinde böyle bir uygulama var? Mahkeme kararı tanınmıyor.

“Jandarmaya haber veriyoruz bizi geçirmiyorlar diye, yine de sorunumuz çözülmüyor. Kanunların uygulanmasını bekliyoruz” dedi.

 

a75c05ad-9f93-44d4-bf05-59c3b3e18bad.jpg

 

 

yilmaz-yurtseven.jpg

 

9f31ae70-a555-4f8d-bc9c-a3befdbf09bc.jpg

4a2e2508-6f20-4736-919b-ea9f2ebdf690.jpg

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141