• BIST 1.212
  • Altın 483,948
  • Dolar 7,7928
  • Euro 9,2513
  • Muğla 18 °C
  • İzmir 23 °C
  • Aydın 23 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 19 °C

Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu

Mehmet KIZILKAYA

Beyaz Hareket Vakfı’ndan yeni sempozyum hazırlığı startı verildi.

 

Beyaz Hareket Vakfı, II.Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu için hazırlıklara başlanıldı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Türk, İslam ve Dünya Siyasetindeki Yerini ve Önemini” gerçek anlamda resmeden Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu fikri ve altyapısını 1 Yıllık Ar-Ge sürecinden sonra oluşumun başlanıldığı görülmektedir.

 

Beyaz Hareket Vakfı’nın öncelik amacı Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Akademik alanda araştırmaktır. Bunun sonucunda da çıkan çalışmanın kitaplaştırılarak, başarılı bir liderin rol alınması ve bu çalışmanın da tüm halkımızla ve de mazlum milletlere takdim edilme durumudur. Sempozyum için çalışmalar yapılırken; genç dinamik bir ekip olarak Sayın Cumhurbaşkanımızla bu davada öncelik eden yol alan siyaset, okul ve birlikte büyüdüğü dava arkadaşlarına gidilerek çeşitli röportajlar yapılmıştır. Beyaz Hareket Vakfının dış ilişkiler birimi Fransa’dan Somali’ye kadar gerek siyaset, gerekse akademi alanında birçok kişi davet edilmiştir. Bu emek ve çalışmalar sonucunda 27 Mart 2016 yılında I.Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

 

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2002 yılından günümüze kadar ki sağladığı başarılar Sayın Erdoğan’ın liderlik kodlarının “ 15 Temmuz Sonrası Dünyada Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan Algısı” başlığı altında işlenen ve de “15 Temmuz 2016’da FETÖ (Fethullah Gülen Terör Örgütü) ve işbirlikçileri tarafından organize edilen

hain darbe ve işgal girişimi, Cumhuriyet tarihimizin en travmatik olaylarından biri olarak tarihe geçmiştir.

 

Başta milletimizin kahramanca bir şekilde direnişi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman, Milli İstihbarat Teşkilatı, TBMM’nin yerli ve milli vekilleri, şanlı ordumuzun darbe karşıtı şerefli mensupları ve emniyet müntesipleri gibi kolluk kuvvetlerimizin de dik duruşlarıyla bertaraf edilmiştir. Bu bağlamda Ak Parti hükümetleri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2002 yılından günümüze hem iç politika hem de dış politikada gelinen seviyede hem ulusal hem de uluslararası çevrelerce anlaşılması, FETÖ (Fethullah Terör Örgütü) 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimiyle faaliyetlerinin hem ulusal hem de uluslararası çevrelere anlatılması oldukça çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu bağlamda da II. Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu “15 Temmuz Sonrası Dünyada Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan Algısı” temasıyla bu öneme istinaden program düzenlenecektir.

 

Yapılacak olan II. Uluslararası Recep Tayyip Erdoğan Sempozyum Programı şöyledir:

 

-Birinci Oturum: Yakınlarının Gözünden Recep Tayyip Erdoğan

 

-İkinci Oturum: 2002’de Günümüze Türkiye’nin Reel Politik Gelişimi ve Türkiye’nin Küresel Vizyonu

 

-Üçüncü Oturum: 15 Temmuz; Yapısı ve Eylemleriyle FETÖ (Fethullah Terör Örgütü)

 

Dördüncü Oturum: 15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Dünyada Türkiye ve Recep Erdoğan Algısı

 

4 Oturum halinde düzenlenen Sempozyumun konu başlıkları, moderatör ve panelistleri sunulduğu gibi gerçekleşecek.

 

-Birinci Oturum: Yakınlarının Gözünden Recep Tayyip Erdoğan

 

-Sempozyumun ilk oturumunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal ve siyasal hayatında yaşadığı deneyimlere, zorluklara mücadelelere tanıklık eden yakınlarının gözünden Recep Tayyip Erdoğan dinlenecektir.

 

-İkinci Oturum: 2002’den Günümüze Türkiye’nin Reel Politik Gelişimi ve Türkiye’nin Küresel Vizyonu

 

-Sempozyumun ikinci oturumunda AK Parti hükümetleri ve Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2002’den günümüze Türkiye’nin reel politik tüm gelişimleri irdelenecek ve Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 vizyonları çerçevesinde küresel vizyonu işlenecektir.

 

- Üçüncü Oturum: 15 Temmuz; Yapısı ve Eylemleriyle FETÖ (Fethullah Terör Örgütü)

 

- Sempozyumun üçüncü oturumunda ülkemizde başta 17-25 Aralık ile 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimlerine başvuran FETÖ’ nün yapısı, eylemleri, küresel bağlantıları, Türkiye üzerinde oynanan küresel oyunlar, milletimize kurulan küresel tuzaklar ve 15 Temmuz ihanet teşebbüsü karşısında milletimizin gösterdiği şanlı direnişle beraber başarılarla dolu bir destan yazıldığı15 Temmuz Destanı ulusal ve de uluslararası boyutlarıyla en güzel şekilde ele alınacaktır.

 

- Dördüncü Oturum: 15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Dünyada Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan Algısı

 

- Sempozyumun dördüncü ve son oturumunda 15 yılda AK Parti hükümetleri ve Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ulusal ve uluslararası ölçekte önemli gelişimlere ve başarılara imza atan Türkiye’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyada bıraktığı algı çok boyutlu olarak tartışılacaktır.

 

Sempozyumda düzenlenecek oturumlar ve misafir edilecek çevrelerce Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2002’den günümüze siyasi, hukuki, ekonomik, askeri, kültürel, kurumsal ve genel olarak reel politik gelişimi ele alınacak olup, 15 Temmuz’da ülkemizde gerçekleştirdiği hain darbe ve işgal girişimi ile örgüte yönelik ulusal ve uluslararası mücadelelere dair bilgiler paylaşılacaktır. Bunun yanında ülkemizin 15 Temmuz öncesi ve sonrasında küresel teröre karşı verdiği mücadele, ülkemizin dünya mazlumlarına insani yardımları ile dünya insanlarına sunduğu katma değer ayrıntılı bir şekilde ele alınacaktır. Tüm bu başlıklara istinaden Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle 15 Temmuz sonrası başta Balkanlar, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya olmak üzere tüm dünya devletleri ve halklarındaki algısı resmedilecektir.

 

Beyaz Hareket Vakfı “Recep Tayyip Erdoğan Sempozyumu’nu” 6 Mayıs 2018 yılında İstanbul Çırağan Sarayı kempisnki’n de düzenlenecektir.

 

Bu Sempozyuma sizlerinde katılmasını ister,

 

Hepinizi muhabbetle selamlıyoruz.

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141