• BIST 1.997,69
  • Altın 779.42097
  • Dolar 13.6001
  • Euro 15.1442
  • Muğla -3 °C
  • İzmir 5 °C
  • Aydın 1 °C
  • İstanbul 1 °C
  • Ankara -4 °C

Prof.Dr. Nec­det Akkuş CHP' den Datça Be­le­di­ye Baş­kan Aday Adayı

Prof.Dr. Nec­det Akkuş CHP den Datça Be­le­di­ye Baş­kan Aday Adayı
İç Has­ta­lık­la­rı ve Kar­di­yo­lo­ji Uz­ma­nı Prof.Dr. Nec­det Akkuş CHP' den Datça Be­le­di­ye Baş­kan Aday Adaylığını basın açık­la­ma­sıy­la açık­la­dı

Nec­det Akkuş CHP İlçe Bi­na­sın da yap­tı­ğı açık­la­ma­da şu ifa­de­le­re yer verdi; “Sev­gi­li Hem­şe­ri­le­rim ve Cum­hu­ri­yet Halk Par­ti­li Yol­daş­la­rım. De­ğer­li ba­yan­lar de­ğer­li bey­ler. Ma­lu­mu­nuz, 2019 Mart yerel se­çim­le­rin­de İlçe­miz CHP Be­le­di­ye Baş­kan aday aday­la­rı ara­sın­da­yım. 1962 yı­lın­da Yazı Ma­hal­le­sin­de doğ­dum.İlko­ku­lu orada bi­tir­dim. 1980 yı­lın­da Milas Li­se­sin­den mezun oldum.1986 da An­ka­ra Tıp Fa­kül­te­si­ni bi­tir­dim.Önce asis­tan­lık­lar yapıp da­hi­li­ye uz­ma­nı,sonra kar­di­yo­lo­ji uz­ma­nı oldum. Yar­dım­cı Do­çent­lik­ten Pro­fe­sör­lü­ğe kadar giden aka­de­mik ya­şa­mım oldu.?Kişi ola­rak si­ya­set­le il­gi­li­yim.?Ay­rı­ca açık öğ­re­tim İkti­sat Fa­kül­te­si bi­tir­dim.?Datça'nın so­run­la­rı ,alt ya­pı­sı , tu­riz­min 12 aya ya­yıl­ma­sı,genç­lik so­run­la­rı­mız var çok ağır ve yaşlı nü­fu­su­mu­zun çok ol­ma­sı do­la­yı­sıy­la yaş­lı­la­rın so­run­la­rı var. Eğer baş­kan ola­rak kar­şı­nı­za çı­kar­sam bu so­run­la­rı çöz­mek için STK (Sivil Top­lum Ku­ru­lu­şu ) ve halk la iç içe ola­rak ça­lı­şa­ca­ğım.So­run­la­rı ken­di­me göre bi­li­yo­rum çünkü böl­ge­den kopuk de­ği­lim. Her güzel şey Datça'mız için.?Desteği­ni­zi bek­li­yo­rum dedi.

ÖZGEÇMİŞ

 

AD SOYAD: Mehmet Necdet Akkuş

TC KİMLİK No: 38578942354

ADRES: Özel Yücelen Hastanesi, Kardiyoloji Polikliniği, Kötekli Mah, Menteşe, Muğla

GSM:506 3801397

E-MAİL: mnecdetakkus@hotmail.com

 

1962 yılında Yazı Köyü’nde (Datça/Muğla) doğdum. İlkokulu burada okudum. Orta öğrenimime ailemin işi nedeniyle Almanya’da başladım, sonra Türkiye’ye dönerek 1980 yılında Milas Lisesi’nden (Milas/Muğla), 1986’da ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden iç hastalıkları uzmanlığı eğitimimi tamamladım. Aynı yıl Bayat Devlet Hastanesi’nde (Bayat/Afyon) iç hastalıkları uzmanı, başhekim ve sağlık grup başkanı olarak çalıştım. 1998 yılında ise Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ikinci anadal eğitimimi tamamlayarak kardiyoloji uzmanı oldum. Aynı yıl Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Yrd.Doç.Dr. ünvanı ile kardiyoloji anabilim dalı kurucu başkanı olarak atandım. 2009 yılında doçent, 2015’de ise profesörlük ünvanı aldım. 2018 yılı Ocak ayında emekli olarak Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı olarak çalışmaya başladım. Tıp alanında uluslararası ve Türkçe dergilerde çok sayıda bilimsel makalem, ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirilerim, İngilizce kitaptan bölüm çevirilerim ve İngilizce kitapta bölüm yazarlığım vardır. Ayrıca, 2016 yılında açıköğretim yoluyla Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. İngilizce ve Almanca bilmekteyim. Evliyim ve bir oğlum var.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141