• BIST 2.438,84
  • Altın 964.455
  • Dolar 16.1904
  • Euro 17.3519
  • Muğla 32 °C
  • İzmir 34 °C
  • Aydın 36 °C
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 27 °C

GÜNEY EGE TEK YÜREK

GÜNEY EGE TEK YÜREK
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) ev sahipliğinde, Belediye Başkanları ve Bodrum Otelciler Birliği Derneği (BODER), Fethiye Otelciler Birliği (FETOB), GETOB Yönetim Kurulu Başkanları bölgesel işbirliği toplantısı yaptı.

Güney Ege Turistik Otelciler ve  İşletmeciler Birliği (GETOB) ev sahipliğinde, Belediye Başkanları ve  Bodrum Otelciler Birliği Derneği (BODER), Fethiye Otelciler Birliği (FETOB), GETOB Yönetim Kurulu Başkanları bölgesel  işbirliği toplantısı yaptı. Marmaris Cettia Beach Hotel’de  gerçekleştirilen, “Bölgesel Markalaşma ve Yeni Kuşak Pazarlama Modeli” oluşturma çalışması kapsamındaki toplantıya,  Marmaris Belediye Başkanı M. Ali Acar , Bodrum  Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon , Fethiye  Belediye Başkan Yrd. Mete Atay, BODER Yön. Kur. Bşk. Halil Özyurt , FETOB Yön. Kur. Bşk  Yavuz Torunoğulları, GETOB Yön. Kur. Başkanı Bülent Bülbüloğlu , Geçmiş Dönem Turizm Banaklarından Bahattin Yücel, Fethiye Bel. Meclis Üyesi  Nurkaya Gündoğdu, Bodrum Bel. Meclis Üyesi  Niyazi Atare ve GETOB Müdürü Ö.Cahit Sarıbey katıldı.

Güney Ege’de Muğla’nın 3 Belediyesi Bodrum, Fethiye ve Marmaris aralarında gerçekleştirilebilecek muhtemel işbirliği koşullarını belirlemek amacıyla düzenlediği toplantıda,  güney ege turizminin  bu sezonki son durumu çeşitli alanlar baz alınarak  değerlendirildi, yerel sorunlar ele alındı  ve turizm sektörünün geleceğine yön vermek için daha etkin ve kalıcı bir pazarlama modelinin geliştirilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı.

 

 İşte 'Bölgesel Markalaşma ve Yeni Kuşak Pazarlama Modeli' çalışma kapsamında görüşülen ve yapılması planlanan projeler :

Bölgenin daha fazla  tanınması için, sosyal medya tanıtımı,  bölgedeki  merkezleri anlatan blog’ların hazırlanması, geliştirilen yeni  projeleri  anlatan outdoor reklamlarının  yapılması, 3 PR Ajansı aracılığıyla hedef pazarda örneğin:  İstanbul, İzmir, Ankara’da  yerinde tanıtım etkinlikleri yapılması, Call Center 444 numaralı Ödemeli hatlar üzerinden bilgi verecek bir örgütlenmenin oluşturulması, özellikle “Herşey Dahil Uygulaması” (HDU) yapılmayan yörelerde yeme-içme hizmeti sunan, lokanta, kafe ve barların uluslararası hijyen normlarına uygunluk açısından denetlenmeleri,  yurtdışı fuarlarında “Güney Ege” konseptinin yerleştirilmesine katkı sağlayacak biçimde ve birim maliyetleri azaltacak ortak stantların açılması, Yönetim ve Koordinasyon, Bütçe, Eğitim, Talep, Bilgilendirme, Esnaf ve Halkın projelere katılımını sağlama, Satış, Sosyal ve Kültürel etkinliklerin daha çeşitli ve daha sık yapılması konularında ortak görüşler ve kararlar  alındı. İnternet üzerinden yapılan satış ve rezervasyon işlemlerin artmasının, sektörde geleneksel yöntemleri kısa sürede ortadan kaldıracağı, “Yeni Turizm” adı verilen bir sürecin başladığı konusunda düşünce birliğine varıldı.  Bodrum ve Dalaman Hava Limanlarına talep yoğunluğu bulunan merkezlerden yıl boyu uçacak bir havayolu şirketlerinin proje ortağı olarak seçilmesi ve “Bölgesel Taşıyıcı” (Regional Carrier) olmasının sağlanması konusunda  ortak sonuca varıldı. Bodrum, Marmaris ve Fethiye’nin geçtiğimiz sezonlarda yerel yönetimlerin işbirliğiyle çok sayıda yurtdışı ve yurtdışı fuarlara katıldıkları, bu konuda 2016 Sezonu hazırlıklarının sürdüğü, mümkün olabilecek fuarlarda işbirlikleri yapılabileceği, ileride bu konuda karşılıklı bilgilendirmenin gerektiği vurgulandı.

İkinci toplantı Fethiye'de

Belediye Başkanları ve BODER, FETOB ve GETOB Yön. Kur. Başkanları İşbirliği toplantısının ikincisi; 12Ağustos 2015 Çarşamba günü Fethiye’de  gerçekleştirilecek.

İlk toplantıda kararlaştırıldığı üzere mevcut katılımcıların yanı sıra; ikinci toplantıda Bodrum, Marmaris ve Fethiye Ticaret Odaları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının Başkanları  da davet edildi. (Ahmet Irmak)

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141