31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zafer Bayramı Armutalan’da Törenle Kutlandı
01 Eylül 2008 Pazartesi 11:15

Zafer Bayramı Armutalan’da Törenle Kutlandı

Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkumandanlığında galibiyetle tamamlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesini (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır.

Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkumandanlığında galibiyetle tamamlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesini (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. Yani 30 Ağustos ülke topraklarının düşmandan arındığı günü temsil eder. Bu anlamlı günde Armutalan'da da bir tören yapılarak, bu güzel ülkeyi bizlere bırakan Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlar sunuldu.


 Armutalan Atatürk Anıtı önünde saat 08.30 da başlayan törene Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, beldede bulunan Evren Paşa, Şehit Ahmet Benler İlköğretim Okulu yöneticileri, Merkez, Sinan, Camiavlu Mahalleleri Muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı. Yapılan törende çelenk koymanın ardından bize bu ülkeyi hediye ederek bağımsız bir şekilde yaşamamızı sağlayan ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşundan sonra istiklal marşı okunduktan sonra tören sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ