15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZABITA İLE ESNAF ARASINDA GERGİNLİK
11 Nisan 2009 Cumartesi 11:40

ZABITA İLE ESNAF ARASINDA GERGİNLİK

Marmaris'te döner satılan büfelerin bulunduğu sokaktaki masaları kaldırmak isteyen zabıta ekipleriyle esnaf arasında gerginlik yaşandı.

Sabah saatlerinde, Postane Sokağı'nda döner satılan büfeleri işletenlerin sokağa koyduğu masaları kamyonete yüklemeye başlayan belediye zabıtalarıyla büfe işletmecisi Hanifi Şahin arasında gerginlik yaşandı. Polis ekipleri, olaya müdahale ederek, gerginliğin büyümesini önledi.
Kendilerine haksızlık yapıldığını ileri süren Şahin, Marmaris'te kendilerininki gibi 15 iş yeri bulunduğunu ancak sadece kendi masalarının kaldırıldığını iddia etti.
Büfede çalışan Hüseyin Şahin ise ocağa takılı döneri sokağa fırlatarak tepkisini gösterdi.
Masa ve sandalyeler, kamyonetle Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün deposuna götürüldü.
Öte yandan, Marmaris Belediyesi yetkilileri, masaların, kamu alanını işgal ettiği yönünde vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine kaldırıldığını, aynı durumdaki diğer işletmeler için de aynı uygulamanın yapılacağını bildirdi.

YORUMLAR
plan
zafer çevik
belediye gerekirse marmarisi sokaklara bölecek.bence o sokakta gıda satılmaması lazım yani en baştan oraya ruhsat vermeyeceklerdi.gıda satanlar ayrı bir bölgede toplanmalı istanbuldaki çiçek pasajı gibi.böylece turistlerde aradıklarını bulabilirler
20 Nisan 2009 Pazartesi 19:59
88.250.240.172
haksızlık
seher
bence masaların orda kaldırılması doğru değil. şu an ceza evi duvarı görüntüsü veriyor.daha önce istanbul çiçek pasajı gibiydi.bu uygulamanın sadece bu sokağa yapıldığını görüyoruz.hemen bitişikteki aynı işletmelerin maslarının hala orda olduğunu görüyoruz.bu konuda bence büfe işletmecisi haklı. heryere eşit davranılmalıdır.teşekkürler
15 Nisan 2009 Çarşamba 23:22
88.242.29.20
bravo
gazanfer
bence çok doğru bir hareket zabıtanın yaptığı ne o öyle çarşı girişi masalar et kokusu bence o işletmelerin de ordan kaldırılması gerekir.aynı uygumanın akbankın yanındaki işletme içinde uygulanması gerekir.teşekkürler.
12 Nisan 2009 Pazar 13:26
88.244.119.1
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ