22 Temmuz 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yürü gör öğren
01 Kasım 2016 Salı 21:45

Yürü gör öğren

Marmaris'e gelecek tatilciler ile ilçe yaşayanları, yürüyerek ilçenin tarihi, kültürel yapısı ve doğal güzelliklerini keşfedebilecek

Marmaris Belediyesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) sunmak üzere “Marmaris Yürüyüş Rotaları Kültür Rotaları ile buluşuyor” adlı bir proje geliştirdi. Belediye Meclisi tarafından oybirliğiyle GEKA’ya sunulması kabul edilen proje hayata geçerse, tatilciler ile ilçe yaşayanları, yürüyerek Marmaris’in tarihi,  kültürel yapısı ve doğal güzelliklerini keşfedebilecek

Marmaris Belediye Meclisi dün Belediye Başkanı Ali Acar’ın başkanlığında toplandı. İki oturum halinde gerçekleşen toplantıda görüşülen 5 madde de Ak Partili ve CHP’li üyelerce oybirliğiyle karara bağlandı.

İlk gündem maddesi olarak GEKA’nın 2016 Doğrudan Faaliyet Desteği Programına “Marmaris Yürüyüş Rotaları Kültür Rotaları ile buluşuyor”  projesiyle katılma konusu görüşüldü.  Madde oylanmadan önce Meclis Üyesi İsmet Kamil Öner, proje hakkında bilgi verdi. İsmet Kamil Öner, minimum 25, maksimum ise 80 bin liraya mal olacak ve bunun bir kısmının GEKA tarafından karşılanacağını kaydettiği projenin, 400 kilometrelik bir alan üzerinde planlandığını söyledi. Öner, söz konusu güzergahın ilçenin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini kapsayacağının altını çizdi, “Yani yürüyüş, bilgiyle buluşacak. Misafirlerimiz ilçe yaşayanları, yürüyerek Marmaris’in tarihi,  kültürel yapısı ve doğal güzelliklerini keşfedebilecek” dedi.

Öner’in konuşmasının ardından madde oybirliğiyle kabul edilerek, konu hakkında  Başkan Ali Acar yetkilendirildi.

Marmaris Belediyesi’ne ait 2000 model bir otomobilin, Tarabzon’un Düzköy ilçesi belediyesine hibe edilmesine ilişkin madde için de red oyu kullanan üye olmadı.

Bozburun ve İçmeler’deki limanların ücret tarifelerinin görüşülmesi Aralık’ta yapılacak olağan toplantıya ertelendi.

Aylin Kılıç adlı vatandaşın Turunç Dereözü mahallesindeki toplamda 196,85 metrekare olan iki arsayı şuyunun giderilmesi amacıyla satın alma talebi de, verilen arada toplanan  İmar Komisyonu gibi Meclis üyelerinin tamamından kabul gördü.

Bir sonraki Belediye Meclis Toplantısı 6 Aralık 2016 Salı günü saat 14.00’te başlayacak 

(Marmaris GÜNDEM Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ