15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüreklerini kaynaştırdılar
04 Kasım 2008 Salı 11:32

Yüreklerini kaynaştırdılar

Marmaris Anneler Kulübü geçtiğimiz Cumartesi günü “Çocukları kaynaştırma projesi” düşüncesinden yola çıkarak Muğla Çocuk Yuvası çocuklarını konuk etti. Çocuklar Öğretmevi'nde öğle yemeği yedikten sonra, Pineta Otel'de Mandrake Kemal'in gösterileri eşliğin

Marmaris Anneler Kulübü geçtiğimiz Cumartesi günü “Çocukları kaynaştırma projesi” kapsamında Muğla Çocuk Yuvası çocuklarını konuk etti. Etkinlik çerçevesinde Muğla Çocuk Yuvası'ndan gelen 6-12 yaş gurubundaki 26 çocuk gönüllerince eğlenerek güzel bir tatil günü yaşadılar.

Marmaris'e Sosyal Hizmetler Uzmanı Hüseyin Keleş ve yuva görevlileri gözetiminde gelen minikler, ilk olarak Öğretmenevi'ne geldiler. Anneler Kulübü'nü temsilen Perihan Özdemir, Saime Siner, Süheyla Berkyar ve Oya Dirikcan tarafından karşılanan çocuklar öğle yemeklerini Öğretmenevinde yedikten sonra öğle saatlerinde Pineta Otel'de kendileri için hazırlanan salona geldiler. Anneler Kulubünün genç anneleri ve çocukları ile burada buluşan çocuklar Mandrake Kemal'in gösterileriyle coştular. Yaklaşık iki saat boyunca çocuklara eğlenceli anlar yaşatan Mandrake Kemal çocuklarla tek tek ilgilenerek her birinin sahnedeki oyunlarına iştirak etmesini sağladı ve hepsini tek tek sahneye aldı.

Anneler Kulübü'nün bu etkinliği için eksiksiz bir hazırlık yaparak Pineta Otel'in kapılarını “Çocukları Kaynaştırma Projesi” ne açan Hüseyin Durmaz da etkinliğe katılarak, çocuklarla da ilgilendi ve anneleri bu çalışmalarından dolayı kutlayarak, her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Anneler Kulübü'ne ve bu tür etkinliklere her zaman destek olacağını belirten Perihan Özdemir ise “Bu çocuklarımız bizden yalnızca ilgi ve sevgi bekliyorlar. Bunu onlardan esirgemememiz gerekli. Dilerim her anne, her aile bu konuda duyarlı olmaya gayret eder. Bu çalışmadan çok etkilendiğimi belirtmek istiyorum. Anneler Kulübü kurucusu Çağın Berme'ye de bu projeyi geliştirdiği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Muğla Çocuk Yuvası Sosyal Hizmetler Uzmanı Hüseyin Keleş de çocuklara çok güzel bir gün yaşattıklarından dolayı Anneler Kulübüne teşekkür ederek “Çocukları Kaynaştırma Projesinden dolayı da kendilerini kutlarım. Bu gibi etkinliklerin ve Anneler Kulübü üyeleri gibi gönüllülerin artmasını dilerim” dedi. Aile birliğinin çocukların yetişmesindeki önemine de değinen Keleş “Yuvamızdaki çocukların çoğu boşanma sonucu parçalanmış ailelerin çocukları. Ailelerin bölünmesi, parçalanması maalesef en çok çocukları etkiliyor. Bu yüzden aile birliğinin temellerinin sağlam atılması gerekiyor. Eşler arası iletişim ve diyaloğun açık olmasına özen gösterilmeli, gerektiğinde uzmanlardan destek alınmalıdır. Bir Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak anne babaların bunu mutlaka göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorum. Bir de sokakta orda burada sorunları olduğunu hissettikleri bir çocuk varsa bize ulaşsınlar, ihbar mekanizmasının devreye girmesi çocuklarımızın sorunlarını en aza indirecektir” dedi.

Marmaris Anneler Kulübü kurucusu Ç.Çağın S.Berme çocukların güzel bir gün geçirmesinden dolayı çok mutlu olduğunu açıkladı ve “Çocukları Kaynaştırması Projesi kapsamında etkinliklerimiz devam edecek. Bu ay içinde biz de Anneler Kulübü olarak Muğla Çocuk Yuvasına ziyarette bulunacağız. Verdiğimiz eli geri çekmeyeceğiz. Dilerim bu projemiz herkese örnek olur, bilelim ki her şeyden önce sevgimize ihtiyacı olan minik yürekler var.

Bu günkü etkinliği gerçekleştirebilmemiz için öncelikle çocuklarımızın buraya gelmesine izin veren Muğla Valiliğine, Muğla Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ve Muğla Çocuk Yuvası Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca çocuklarımızı burada ağırlamamızda katkılarını esirgemeyen Perihan Özdemir'e, Pineta Otel sahibi Hüseyin Durmaz'a, çocuklarımıza güzel ve eğlenceli saatler yaşatan Mandrake Kemal'e ve müzik öğretmeni Evren Akalın'a minnettarız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ