04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yola Çıkanlar Aman Dikkat!
29 Eylül 2008 Pazartesi 18:04

Yola Çıkanlar Aman Dikkat!

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Bölge Müdürlüğü ekipleri, tatilcileri, bayram şekeri ve trafik kurallarının yer aldığı broşürle karşıladı.

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, TATİLCİLERİ BAYRAM ŞEKERİ VE TRAFİK KURALLARININ YER ALDIĞI BROŞÜRLE KARŞILADI

-RAMAZAN BAYRAMI SÜRESİNCE MUĞLA-BODRUM, MARMARİS VE FETHİYE'DE 8 NOKTADA RADARLA HIZ KONTROLÜ YAPILACAK

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Bölge Müdürlüğü ekipleri, tatilcileri, bayram şekeri ve trafik kurallarının yer aldığı broşürle karşıladı.
Ekipler, Muğla-Marmaris kara yolunun Kızılağaç mevkisinde ve tatil merkezlerine giden yollarda uygulama yaparak, sürücülere bayram şekeri ve trafik kurallarının yer aldığı broşürler dağıttı, uyarılarda bulundu.
Muğla-Marmaris kara yolunda sivil trafik ekiplerince, minibüslerin fazla yolcu alıp almadıkları da kontrol ediliyor.


Muğla Trafik Bölge Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, uygulamanın amacının sürücülere ceza kesmek olmadığını belirtti.
Yetkililer, ''Amacımız, bayram tatiline çıkan sürücülerimizin bayramlarını kutlamak ve onları trafik kuralları konusunda uyarmak. Bu nedenle sürücülerimize bayram çikolatası yanında trafik kurallarının yer aldığı broşürler de veriyoruz'' dediler.


Yapılan denetimlerde sürücülerin bir bölümünün küçük çocuklarının aracın ön kısmında yolcuk yapmasına müsaade ettiğine işaret ederek, ''Sürücülerden isteğimiz, bebek ve çocukları araçların ön bölümüne oturtmamaları. Olası bir trafik kazasında üzücü sonuçlar ortaya çıkabilir'' dedi.
Araçlarının ön kısmında çocukları ve bebekleri ile yolculuk eden sürücüler ise çocuklarına olan sevgileri nedeniyle böyle bir davranışta bulunduklarını anlattılar.

-8 NOKTADA RADAR KONTROLÜ-

Tatil süresince Muğla-Bodrum, Marmaris ve Fethiye'de 8 noktada radarla hız kontrolü yapılacağını bildiren yetkililer, ''Sabah 4-6 saatleri arasında sürücüleri araçlarından indirerek trafik kontrolü uygulaması başlattık. Uygulamanın amacı, yorgunluktan uyuklamaya başlayan sürücüleri uyandırmak. Bu uygulamayı özellikle otobüslerle yolculuk yapan vatandaşlarımız çok olumu karşılıyor'' dediler.


Tatil merkezlerine Ramazan Bayramı tatili için gelenler, trafik ekiplerinin uygulamasından memnun kaldıklarını belirttiler.
Tatilciler, uygulamanın can güvenlikleri için olduğunu bildiklerini, polislerin bayramlarını kutlarken trafik kurallarını da hatırlatmasının doğru bir davranış olduğunu söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ