15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılmaz’dan Türkmen yaralılara ziyaret
28 Aralık 2008 Pazar 04:24

Yılmaz’dan Türkmen yaralılara ziyaret

Yılmaz 11 Aralık Perşembe günü Türkmen şehri olan Kerkük te patlamalar sonucu yaralanan hastaları hastane odalarında ziyaret etti.

Beraberindeki arkadaşları ve Irak Türkleri yardımlaşma ve dayanışma dernek başkanı Mahmut Kasapoğluyla birlikte dış kapı Ssk hastanesine gelerek burada bulunan hastaları tek tek ziyaret etti. Hastalar hakkında bilgi alan Yılmaz halen yoğun bakımda birçok yaralının bulunduğu tedavilerinin devam ettiği tedavisi biten Türkmen hastaların taburcu edilip Kerkük'e gönderildiği bilgisi verildi. Daha sonra Yılmaz beraberindekilerle birlikte Irak Türkleri yardımlaşma ve dayanışma derneğine gelerek kendi imkanlarıyla Türkmen şehri olan Kerkük ten Ankara'ya tedavi için gelen Türkmen hastaları da ziyaret etti. Kalacak yerleri olmadığı için dernekte kalan hasta ve hasta yakınları zor koşullarda hayat mücadelesi vermekteler. Tedavileri için Türkiye ye gelen Türkmen vatandaşlarımızın birçok ihtiyacı olduğu ihtiyaçlarının başında ise gerek yoğun bakımda yatan hastalar gerekse yatalak hastalar için çeşitli tıbbi malzemeye ihtiyaç duyulduğunu bunların başında gelen acil ihtiyaçları olan hasta bezi koltuk değnekleri ortapedik terlik pansuman için kullanılan malzemeler olduğu belirtildi. Yılmaz daha sonra dernek başkanı Mahmut Kasapoğlundan Kerkük'te son gelişmeler hakkında bilgi aldı. 11 Aralık Perşembe günü Türkmen şehri Kerkük'te meydana gelen intihar saldırısının Türkmenlere maal edilmeye çalışıldığını belirten, Kasapoğlu Kerkük'te gizli güçlerin devrede olduğunu ve Türkmen şehri Kerkük'ün üzerinde oyunların oynandığını belirtti. Türkmenler tarihte var olduğundan bu yana hiçbir zaman şiddete başvurmamışlardır. Abd ve peşmergeler tarafından Türkmen şehri Kerkük'ün statüsünü değiştirilip tamamen Kürtlerin himayesi altına alındığını ve Kerkük'e bugüne kadar 230 bin kişinin getirildiğini getirilen Kürtlerin Abd askerleri ve polis nezaretinde getirildiğini belirten Kasapoğlu, getirilen kürt gurupların Türkmenlere ait arazilere yerleştirildiğini belirtti. Kerkük'e dışardan getirilen binlerce Kürt'e her türlü imkan sağlanarak yer veriliyor. Türkmenlerin tapusu olan bölgelerde işgal edilmiş durumda. Kasapoğlu daha sonra şunları kaydetti adeta üvey evlat muamelesi görmekteyiz kimse feryadımızı duymuyor Türk Devletine soruyoruz bizi ne zaman duyacaksınız? Türkmenler bittiği zaman mı duymayı düşünüyorsunuz? Oysaki Kerkük Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetidir. Atamızdan kalan son kaledir. Kerkük'ü kaybetmek Diyarbakır'ı Kıbrıs'ı kaybetmektir. Biz Türkmenler diyoruz ki Türkiye'nin 81 ili vardır 82. ilide Kerkük'tür. Kasapoğlu son olarak Atatürk'ün Kerkük için söylemiş olduğu sözü hatırlattı.
1933 yılında, Atatürk şunları söylemişti. “Allah nasip eder, ömrüm vefa (yeter)se, Musul Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik de dahil, Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım”Kerkük Mezar Olmadan

Türklük ruhum ölmeden,

Kerkük 'ümü görmeden

Türkmen'imden ayrılmam,


Ay-yıldızım sönmeden,

Son nefesimi vermeden,

Türkmeneli'n terk etmem,

Kerkük mezar olmadan!..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ