06 Haziran 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti
06 Ekim 2015 Salı 12:48

Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti

Yönetmen, senarist ve oyuncu Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Yılmaz Erdoğan, Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yakın zamanda çekimine başlayacağı yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı “Yeşil Elmalar” filmi hakkında Vali Çiçek’e bilgi verdi.

 

Ünlü sanatçıya Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale eşlik etti.

 

Muğla’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile muhteşem bir coğrafya olduğunu dile getiren Vali Çiçek, sanatçı Yılmaz Erdoğan’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

 

Turizm ile ön plana çıkan Muğla’nın her ilçesinin farklı güzelliklere ev sahipliği yaptığına değinen Vali Çiçek, son zamanlarda Muğla ve yöresinde çekilen ve çekimlerine devam edilen filmlerle birlikte Muğla’nın doğal film platosuna dönüştüğüne dikkat çekti.

 

Muğla’nın ekonomisinin can damarı olan turizmin 12 aya yayılması konusunda yörede çekilen filmlerin tanıtıma çok önemli katkı sağladığını sözlerine ekleyen Vali Çiçek, sinema sanatıyla Muğla’yı seyirci ile buluşturacak “Yeşil Elmalar” filmi için sanatçı Yılmaz Erdoğan’a başarılar diledi.

 

Sinema filmlerinin sosyal ve ekonomik yönüyle Muğla için vazgeçilmez unsur olduğuna değinen Vali Çiçek, “Türkan Şoray ve Yüksel Aksu gibi önemli sinemacılarımız yaz döneminde Muğla’mızın farklı yörelerinde film çektiler. Bu çalışmalar bizi çok heyecanlandırdı. Muğla ve yöresinin tanıtımı ve bilinirliğin artması açısından bu çalışmaların çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben bu çalışmaları destekliyorum ve bu çalışmaları yapanlara teşekkür ediyorum. Biz valilik, kaymakamlık ve belediye başkanlarımız ile üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

 

Ziyarette filmin kendi hayatından izler taşıdığını söyleyen Erdoğan ise, Muğla’yı ve yöresini çok sevdiğini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ