11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıkım işlemleri başladı
06 Ocak 2009 Salı 09:47

Yıkım işlemleri başladı

Muğla Özel İdaresi Encümenince kaçak oldukları gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen yapıların yıkılmasına Marmaris'in Taşlıca köyünde başlandı.

Muğla İl Özel İdare Müdürülüğüne ait iş makineleri sabah saatlerinde Taşlıca köyünde kaçak olduğu iddia edilen 10 villanın yıkılması için bölgeye sevk edildi.
Yıkım işlemi öncesinde görevliler villaları tek tek kontrol ederek villaların içlerinde insan ve eşya bulunup bulunmadığını kontrol ederken, Marmaris ilçe Jandarma komutanlığı ekipleri güvenlik önlemi alarak villaların sahiplerinin yıkım işleminin yapıldığı bölgeye yaklaşmalarına izin vermedi.
Kontrol işleminin ardından iş makineleri yıkım işlemine başladı.

-VİLLA SAHİPLERİ TEPKİLİ-
Yıkılan villaların sahipleri, yaptıkları her şeyin yasal olduğunu iddia ederek, ''Devlet bugüne kadar bu yapıların inşaatlarını görmemiş mi? Bölgenin imar planının çıkarılmasını yıllardır bekliyoruz. Devlet kendi ihmalinin faturasını vatandaşa ödetiyor'' iddiasında bulundular.
Taşlıca Köyü Muhtarı Dursun Eren de gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak, ''Bu yapıların yıkılmaması için çok mücadele verdim. Artık bir şey konuşmak istemiyorum'' dedi.

-BÖLGE DOĞAL SİT ALANI-
Muğla Özel İdare Müdürlüğü yetkilileri, yıkım işlemi yapılan bölgenin doğal sit alanı olduğuna belirterek,''Yıkılan villaların sahipleri yıkım işleminden önce defalarca uyarıldı. Kendilerine yazılı olarak tebligat gönderildi. Yıkım işleminde önceliği 2008'de yapılan yapılara veriyoruz. Yapıların diğer bir bölümü 4-5 yıl önce yapılmış. Bölgede yaşayan köylülerin mağdur olmaması için yoğun çaba gösteriyoruz'' dediler.
Marmaris'in Bozburun Beldesine 8 kilometre mesafede bulunan yıkılan villaların karşısında Datça ve Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası bulunuyor.

YORUMLAR
Yazık
vatandas
yıkın bakalım gariban köylünün oğlunu kızını evlendirmek için yaptığı evleri. 20 yıldır çıkacak imar planını söz verdiğinizde doğan bebeler şimdi kış ortasında kapıda kalsınlar, işadamlarının villaları da fışkırsın ormanlık arazilerde
07 Ocak 2009 Çarşamba 13:38
85.105.206.54
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ