20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerel seçimlere doğru
02 Eylül 2013 Pazartesi 18:18

Yerel seçimlere doğru

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Belediye başkanlığına adaylığım konusunda süreci izlemeye bir süre daha devam edeceğim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlerine ilişkin, "Adaylığım konusunda süreci izlemeye bir süre daha devam edeceğim" dedi.

Kocaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında yaptığı açıklamada, demokrasi kalitesinin yerel yönetimlerdeki demokratiklik düzeyiyle yakından ilişkili olduğunu belirtti.

Yerel seçimlerin büyük önem taşıdığını ifade eden Kocaoğlu, "30 Mart seçimlerinde ayrıca önemli olan, bizim adaylığımızdan çok, partinin İzmir'deki iktidarının güçlenerek devamıdır" dedi.

Aziz Kocaoğlu, açıklamasında, "Ülkenin içinde bulunduğu koşullar nedeniyle, belediye başkanlığına adaylığım konusunda süreci izlemeye bir süre daha devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

- CHP İl Başkanlığı'na 4 başvuru

CHP İzmir İl Başkanlığı yetkilileri de şu ana kadar 4 kişinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yaptığını bildirdi.

İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, eski CHP Milletvekili Canan Arıtman ve diş hekimi Cemal Zafer Gürbüz'ün aday adaylığı dosyalarını sunduğu öğrenildi.

Parti yetkilileri, CHP Genel Merkezi'ne de başvuru yapılabileceğini, kesin aday adayı sayısının önümüzdeki günlerde netleşeceğini belirtti.

Bu arada İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında adı geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter hesabında İzmir'de CHP'li bir başkan varken aday adayı olmayı kendine yakıştıramadığını kaydetti.

Muhabir: Ufuk Kırabalı
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ