07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni müze gerekli
19 Mayıs 2009 Salı 13:45

Yeni müze gerekli

Kaymakam Serdar Polat , Marmaris Müzesinin kapasite olarak yeterli olmadığını söyledi.

Her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası nedeniyle Marmaris'te de çeşitli etkinliklerdüzenledndi. Hafta kapsamında Marmaris Müze Müdürlüğü'nce Marmaris Kalesi'nde bir açılış kokteyli gerçekleştird, fotoğraf sergisi açıldı. Kaymakam Serdar Polat burada yaptığı konuşmada Marmaris Müzesinin kapasite olarak yeterli olmadığını söyledi.

Kale'deki etkinliğe Kaymakam Serdar Polat, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tümamiral Yalçın Kavukcuoğlu, Marmaris Belediye Başkan Vekili Zehra Yüzak, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Süslü de katıldı. Açılış konuşmasını yapan Müze Müdür Vekili Esengül Yıldız Öztekin, “Müzemizi, hem devlet hem de yerel imkanlarla çağdaş müzecilik anlayışına uygun hale getirerek, tarihimizi gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmanın çabasını hep birlikte göstermekteyiz” diye konuştu. Murat Süslü de müzelerin, tarih barındıran birer mekan olmasının yanısıra eğitim kurumu olduğunu da vurguladı. Kaymakam Serdar Polat ise Marmaris Müzesinin arkeolojik eserlerin sergilenmesine olanak sağlayacak kapesitede olmadığını savundu. Kaymakam Polat, şöyle konuştu:

'MÜZEMİZ YETERLİ DEĞİL'
“Müzemiz, özerllikle mekan darlığı sebebiyle arkeolojik eserlerin sergilenebileceği bir müze değil. İlçemizin yeni bir müzeye ihtiyacı var. Marmaris gibi bir ilçede kültür sarayının eksikliği hala hissediliyor. Yapılacak bir kültür merkezi, yeni müzeyi de barındırabilir” Kaymakam, gelişen müzeciliğin desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Konuşmalardan sonra müzeye destek olan kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketi verildi. Atatürk İlköğretim Okulu Halk Oyunları Grubu gösterilerini sundu.

MARFOD SERGİSİ
Daha sonrasında da açılışa katılanlar, Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği (MARFOD) üyelerinin arkeoloji konulu fotoğraf sergisini gezdi. 24 Mayıs'a kadar gezilebilecek sergide 21 dernek üyesinin 52 eseri sanatseverlerle buluştu. (Marmaris GÜNDEM)

YORUMLAR
boş laf
marmarisli
yeni müze gerekli açıklamasını gazetelere yapmak , yeni müze yapılmasını sağlamaz. kaymakamsınız ,lazım diyene kadar girişimde bulun yaptır yada yap.basın yada vatandaşmı yaptıracak. devlet makamları ağlama yeri değil icraat yeri, hizmet yeri. buradaki amaç hizmet değil laf olsun , basında görünme olsun.
20 Mayıs 2009 Çarşamba 09:11
88.246.50.248
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ