23 Temmuz 2019 Salı

Emir Keşan / yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yargılama !

21 Kasım 2018 Çarşamba 15:22
Her satırıma şükür ediyorum. Dünya'nın varlığına, insanların iyiliğine, kötülüğüne herşeye... Çünkü herkesin herkesten öğreneceği şeyler var. İnsanların her türlüsüne de ihtiyacımız var. 
 
Bazen öyle doluyorum ki. Kendi yaptıklarıma bile inanamıyorken, insanların yanlışlarına tahammül edebiliyorum. Yargılayamıyorum, yarın aynısını bende yaparım diye. Yargıladığın şeyle sınanmak ne kadar kötü bir şey aslında, yargılama! Anlamaya çalış. Sorgulama, öğrenmeyi dene. 
 
Bu hayatta herşeyi bilmek iyidir boşverin hurafeleri. Her insanın yerine koymayı bilmeliyiz kendimizi. " Neden? " Değil. " Böyle bir şeymiş demek ki. " Diye bilmeliyiz. İşte tam da o zaman hiç bir insan gözünüze büyük ya da küçük gelmeyecek. Allah'ın verdiği eşitliği o zaman fark edeceğiz. 
Kendini yüksekten satanları anladığımız da, fark ettiğimizde tuhaf gelmeyecek. Ya da kendini sürekli düşürmeye, acındırmaya, küçültenleri anlamaya çalıştığımızda onlarında insan olduğunu, fakat olanların da birer sebepten ibaret doğduğunu fark edeceğiz. 
 
Bu söylediklerimin altından da bir şeyler arayanlar olacaktır elbette. Çünkü herşeyin altından bir şeyler aramak zorunda bırakılmış olabilirler. Ya da bu yazıyı okuyunca içine işleyip samimi bulan kesim de olacak. Nasıl güzel bakıyorlarsa artık hayata, ne mutlu onlara. Karşınızdaki Ailenizden biri de olabilir-i düşünürsek olaylar kolaylaşacak. 
 
Allah herkesi vicdan sahibi yapsın. Güzel bakmayı nasip etsin, her zaman doğrudan ve haktan ayırmasın... 
Bir sonraki yazımda yeniden görüşelim...
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ