12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalan yere Kurana el bastı!
16 Eylül 2008 Salı 20:07

Yalan yere Kuran'a el bastı!

İbrahim Tatlıses Kuran- Kerim'e el basarak iddialara yalanlamıştı. Ama onun yalan dedikleri bir bir çıktı. İşte İBO'nun yalanı;

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in Kuşadası'ndaki oteli 20 Ekim tarihinde haciz yoluyla satılacak. Otelin mobilya ve mefruşat işlerini gerçekleştiren Doğtaş firması tarafından bir süre önce haciz işlemi yapılan otelin satışı için Kuşadası 1. İcra Müdürlüğü ulusal bir gazeteye satış ilanı verdi. Ünlü türkücü, kısa süre önce Kuran- ı Kerim'e el basarak otellerinin haciz yoluyla satışa çıkarıldığı iddialarını yalanlamıştı.

Bilindiği gibi İbrahim Tatlıses'e ait Kuşadası çevre yolu üzerinde bulunan ve önceki yıl hizmete giren 4 yıldızlı " Tatlıses Otel"in açılmasının ardından Tatlıses ile otelin mobilya ve mefruşat işlemlerini yapan Doğtaş firması arasında alacak tartışması başlamıştı.

MAHKEME 2 YILDIR DEVAM EDİYOR

Tatlıses, Doğtaş firmasının çalışmaları zamanında tamamlayamadığını ileri sürerken, Doğtaş firması da tüm çalışmaları zamanında yaptıklarını belirterek, 3 milyon YTL alacaklarının bulunduğunu iddia etmişti. Daha sonra İbrahim Tatlıses, işlerin geç teslim edildiğini ileri sürerek, Doğtaş firmasına verdiği 5 çeki ödememişti.

Yaklaşık 2 yıldır devam eden mahkemenin ardından Doğtaş firması Kuşadası 1. İcra Dairesi'ne başvurarak, 3 milyon YTL alacağı karşılığı İbrahim Tatlıses'in Kuşadası'ndaki 4 yıldızlı Tatlıses Oteli'ne 28 Aralık tarihinde haciz koydurmuştu.

GAZETEYE SATIŞ İLANI VERİLDİ

Doğtaş firması, paranın ödenmemesi durumunda icra dairesinden Tatlıses'e ait otelin satışını talep eden Doğtaş firmasının bu talebi karşısında İcra Dairesi tarafından kıymet takdiri yapıldı.

Yapılan kıymet takdirini düşük bulan İbrahim Tatlıses'in itirazı üzerine Kıymet Takdiri davası açıldı. Sonuçlanan davada ünlü türkücünün Kuşadası'ndaki oteline 15 milyon YTL değer biçildi. Kıymet takdirinin netleşmesinin ardından Kuşadası İcra Dairesi tarafından Doğtaş firmasının başvuru üzerine İbrahim Tatlıses'in Kuşadası Çevre Yolu üzerindeki "Tatlıses Otel"in resmi satışı için ulusal bir gazeteye satış ilanı verildi.

PERŞEMBE GÜNÜ İKİNCİ İHALE YAPILACAK

Bir ulusal gazetede Kuşadası 1'inci İcra Müdürlüğü'nün Tatlıses Oteli ile ilgili açık artırmayla yapılacak satış ilanı yayımlandı. İlanda, Kuşadası Türkmen Mahallesi, Çevre Yolu üzerindeki 4 yıldızlı Tatlıses Otel'in 15 milyon YTL değerle 20 Ekim 2008 Pazartesi günü açık artırma yoluyla satılacağı, bu bedelle alıcı çıkmaması durumunda 30 Ekim 2008 Perşembe günü ikinci ihalenin yapılacağı bildirildi.

Bu arada Doğtaş firmasının 3 milyon YTL'lik alacağı karşılığında Tatlıses'in Kuşadası'ndaki otelinin yanı sıra, Bodrum'da apart otele dönüştürülen 40 villasını da haciz yoluyla satışa çıkardığı öğrenildi. Aynı alacak karşılığı 8 milyon YTL değer biçilen Bodrum'daki 40 villanın da 12 Ekim tarihine kadar Bodrum İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılacağı bildirildi.

TATLISES KURAN'A EL BASMIŞTI

Öte yandan Kuşadası ve Bodrum'daki otellerinin haciz yoluyla satışa çıkarılacağı iddiaları üzerine İbrahim Tatlıses de 20 Ağustos'ta Bodrum'daki Tatlıses Otel'de havuz başında basın toplantısı yaptı ve Kuran- ı Kerim'e el basarak, "Şu ana kadar kimseye tek bir kuruş borcum yok. Bununla beraber otellerimin satışa çıkarıldığı iddiaları da doğru değil. 'Doğtaş' isimli firmayla ayıplı, eksik ve kalitesiz mal kullanarak iş yapması ve sözleşmeye uymaması yüzünden mahkemelik olduk. Ancak, mahkeme tarafından verilen ve kesinleşen bir karar yok. Bunların hepsi adımı kullanarak ticari rant sağlamaya yönelik girişimler" demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ