15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yağmur ne kadar sürecek?
21 Eylül 2008 Pazar 13:36

Yağmur ne kadar sürecek?

Kış aniden geldi! Sıcaklık yeini yağmura bıraktı. Ani bastıran yağmurlar hayatı olumsuz etkiledi. Peki yağmur ne kadar sürecek? İşte bölge bölge hava durumu;

Yağış dalgası Ege ve Trakya'dan yurda girdi. Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz güne şiddetli yağışlarla başladı. Sıcaklık 4 derece düşecek.

Meteoroloji yağışın bugün de etkili olacağını ve hafta boyunca devam edeceğini belirtti. Yağmurun batı Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz'de de etkili olması bekleniyor.

Türkiye arkaya arkaya gelen yağışlı sistemlerin etkisine girmeye başladı, Yunanistan üzerinden gelen yeni yağışlı hava batı bölgelere yağmur bıraktı. Yağışlı havanın bu sefer iç kesimlerde de etkili olması bekleniyor. Yağışın ardından sıcaklıklar yaklaşık 2 ila 4 derece birden azalacak. Önümüzdeki hafta da yağışlar sürecek.

- İstanbul'da dün gece görülen sağanak yağmur bugün de aralıklarla sürecek. Yağmur Anadolu yakasını daha fazla etkiledi.

- Ankara'da bugün sağanak yağmur var.

- İzmir'de de yağmur dün gece oldukça etkiliydi. Yağmur öğleden sonra hafiflemeye başlayacak.

- Adana'da görülen aralıklı yağmur bu gece kuvvetlenecek ve yarın da sürecek.

Bugün; İstanbul ve İzmir 20, Ankara 18, Bursa 19, Adana 29 dereceye indi.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

Marmara bölgesinde hava dün geceki yağışların ardından 3-4 derece daha serinledi. Yağışlı hava öğleden sonra Trakya ve Çanakkale çevresini terk etmeye başlayacak. Yarın ve yeni haftada Marmara'da yağmurlar sürecek. Bugün Edirne 22, Kocaeli 24 derece.

İç Anadolu Bölgesi de sonbaharı yaşamaya başladı. Bugün Ankara, Kayseri ve Sivas çevresinde hafif yağmurlar var ancak Ankara ve Eskişehir'e kuvvetli yağmur yarın geliyor. Niğde ve Sivas boyunca yarın yağmur yok ama rüzgar çok sert esecek. Eskişehir 20, Niğde 22 derece.

Yunanistan'daki yağış Ege bölgesine ilerliyor. Akşam kıyı kesimlere ulaşacak yağmur gece kuvvetleneceğinden su baskınlarına dikkat. Yağmur bu gece ve yarın özellikle Muğla ve Denizli çevresinde kuvvetli yağacak. Muğla 27, Kütahya 24 derece.

Akdeniz Bölgesi'nde bulutlanma arttı. Bugün Mersin, Adana ve Hatay çevresinde aralıklı yağmurlar var. Yarın ise Antalya çevresine kuvvetli yağmur geliyor. Yağmur Isparta, Burdur ve Antalya arasında çok şiddetli yağacağından dikkatli olunmalı. Güneydoğu'da sıcaklık 30 dereceye daha yakın. Bugün Antalya 26, Diyarbakır 33 derece.

Doğu Anadolu'da geceler soğuk, gündüzler ise daha sıcak geçiyor. Bu gece de sıcaklık Erzurum'da 5, Malatya'da 15 derece inecek. Bugün Malatya 28, Erzurum 24 derece.

Yağış Karadeniz Bölgesi'ni terk etmiyor. Bugün de Batı Karadeniz'de sağanak yağmur var. Dün Rize'ye 80, Artvin Hopa'ya 154 mm yağmur düştü. Yarın bölgenin doğusunda sıcaklık artacak ama Batı Karadeniz'de kuvvetli yağmur sürecek. Bugün Trabzon 27, Bolu 22 derece

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ