03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ya sev ya terk et ortada kaldı
11 Kasım 2008 Salı 17:57

Ya sev ya terk et ortada kaldı

Başbakan Erdoğan, 'Ya sev ya terk et' sloganının patenti ben değilim MHP'dir dedi. MHP'den yanıt gecikmedi;

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında “Ya sev ya terk et'in patenti bize değil MHP'ye ait” diyen Başbakan Erdoğan'a yanıt verdi. MHP'nin böyle bir sloganı olmadığını kaydeden Bahçeli, “Böyle bir sloganı kullanmak istesek Başbakana kullanırız 'ya sev ya terk et' deriz, başkasına niye diyelim?” diye konuştu.

TBMM kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakanın bu tür bir ithamda bulunmaması ve Başbakan olarak sözün patentinin kime ait olduğu yolunda inceleme yapabileceğini belirtti ve şunları söyledi:

YAKIŞMIYOR

“MHP'nin ya sev ya terk et'le ilgili resmi bir belgesini bulur ise, buna itiraz edecek bir durumumuz kalmaz. Bir gazeteci arkadaşın bir sosyal zümreye yapmış olduğu konuşmayı, Kocaeli'nden çıkan bir cezaevi aracının üstündeki 'ya sev ya terk et' gibi bir slogan anlamına gelebilecek bir cümleyi MHP'ye yönlendirmesi Sayın Başbakana yakışmıyor.

ÇOK KONUŞUYOR

Sayın Başbakan bu tür şeyleri alışkanlık haline getirdi. İncelemeden konuşuyor. İncelemeden konuşmak doğru olmaz, iftira olur. Başbakan iftira atıyor. Böyle bir sloganı kullanmak istesek Başbakana kullanırız, 'ya sev ya terk et' deriz. Başkasına niye diyelim. Bu sözün bizimle bir alakası yok. 70 milyonu seviyoruz, bir tanesini de kaybedecek halde değiliz. Bin yıllık bir kardeşliğin peşindeyiz. terk ettirip nereye terk ettireceğiz. Başbakan çok konuşuyor. İlçe kongrelerinde konuşuyor, TOKİ'de konuşuyor. Ne konuştuğunu da daha sonradan hatırlamıyor. Bunun için öyle bir şeyi MHP'ye yönlendirmesi doğru değil. Siyaseti germeden, herkesi düşman kabul etmeden Sayın Başbakan önce kendisini bir sevsin.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ