12 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ya özel timler olmasaydı?
14 Ekim 2008 Salı 10:34

Ya özel timler olmasaydı?

Aktütün saldırısında yaralanan asker tedavisini tamamlayıp evine döndü. Çatışma anını işte böyle anlattı.

Aktütün'de olayı büyük faciayı özel harekat timi kurtarmış. Yaralı asker Okan Özalp, çatışma anlarını terhis olduktan sonra evinde yaptı.

Şemdinli'deki Aktütün Karakolu'na yapılan saldırıda tezkeresine 44 gün kala yaralanıp gazi olan Okan Özalp, teröristlerin gündüz farkedildiğini belirterek “Gece çatışma çıksaydı şehit faciası yaşanabilirdi” dedi.

Hakkari'deki Aktütün sınır karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan Adıyamanlı Gazi Okan Özalp, tedavisinin ardından memleketine döndü.Adıyaman'da alkışlarla karşılanan gazi er, çatışma anını anlattı. Özalp, “Saldırı gece olsaydı, şehit sayısı daha fazla olabilirdi” dedi.

Tezkeresine 44 gün kala gazi olan ve GATA'da tedavi gördükten sonra taburcu olan Okan Özalp, memleketinde alkışlarla karşılandı.

Vücuduna isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralanan Okan Özalp, çatışma anını da anlattı: “Olay gece bizim aldığımız ufak görüntülerle başladı. Düşman arazi şartlarını iyi değerlendirerek gelmiş. Gündüz oraya o özel harekat timi çıkmasaydı onlar işe gece başlayacaktı, o zaman daha büyük zaiyatımız olurdu belki şehit faciası yaşanabilirdi diyebilirim. Gündüz geri başladık, akşam saat sekize kadar... Ben yaralı olarak ayrılana kadar çatışma devam ediyordu. Gereken destek geldi, gereken müdahaleler yapıldı, hepsinden Allah razı olsun.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ