06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Wilson: İstihbaratta Zafiyet Yok
09 Ekim 2008 Perşembe 11:52

Wilson: İstihbaratta Zafiyet Yok

ABD nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, ülkesinin Türkiye ile istihbarat paylaşımının devam ettiğini, bu konuda bir zafiyetin bulunmadığını söyledi.

Meksika'nın Ankara Büyükelçiliğinin resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Wilson, bir soru üzerine, ''Türkiye ile istihbarat paylaşımımızın durduğu doğru değil, bu konuda bir zafiyet yok'' dedi.


Wilson, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Ertuğrul Apakan ile görüşmesinin içeriğine dair bir soruyu yanıtlarken, bunun rutin bir görüşme olduğunu, detay veremeyeceğini, ancak görüşmenin çok verimli geçtiğini belirtti.


''Sınırdan teröristlerin geçişinin nasıl tespit edilemediği'' şeklindeki bir soru üzerine de Wilson, konunun teknik detaylarına ilişkin yorum yapamayacağını, ancak Aktütün karakoluna yönelik saldırıdan çok üzüntü duyduklarını ifade etti.


ABD Büyükelçisi Wilson, Türkiye ile yaklaşık 1 yıldır terörle mücadelede etkin bir işbirliği içinde olduklarını ve bunu daha da ileri götürmek için birlikte çalıştıklarını sözlerine ekledi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ