21 Haziran 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VEDAT BEHAR “DELİ MAVİ” İLE KARŞIMIZDA
25 Kasım 2016 Cuma 10:34

VEDAT BEHAR “DELİ MAVİ” İLE KARŞIMIZDA

“Dinle” adlı albümüyle adından söz ettiren ve sahne performanslarıyla kendi dinleyici kitlesini oluşturan Vedat Behar, Arpej Yapım etiketli yeni single çalışması “Deli Mavi” ile dijital platformlardaki yerini aldı.

Yeşim Salkım’ın sevilen şarkılarından “Deli Mavi”yi yeni ve güncel bir soundla yorumlayan sanatçı, şarkı için titizlikle çalıştıklarını belirtti. Gökhan Palas yönetmenliğinde çekilen ve ilk gününde sosyal medyada ilgi konusu olan video klip Netd Müzik ve Youtube kanallarında yayında!

VEDAT BEHAR KİMDİR?

Vedat Behar 4 Şubat'ta İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. Müzisyen bir ailenin yanında yetişmesine rağmen çocukluk hayali basketbolcu olmaktı. Lisede yer aldığı müzik grubuyla birlikte müzikal yolculuğu başlayan Vedat Behar, 17 yaşında kendisine çok şey borçlu olduğu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Pedagogu ve eski opera sanatçısı Payam Koryak ile tanıştı. Müziğe olan ilgisini profesyonel bir seviyeye taşıma kararı alarak kendisinden 2 yıl şan eğitimi aldı. Lisans eğitimini, Batı müziğine verilen önem dolayısıyla seçtikleri Rusya St. Petersburg Rimsky Korsakov Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümünde aldı.  

Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. Bir yandan Cemil İpekçi, Hakan Akkaya gibi isimlerin defilelerinde,  birçok markanın katalog ve reklamlarında yer aldı. Bir yıl boyunca Enbe Orkestrası ile çalıştı. Daha sonra solo çalışmalarına ağırlık veren müzisyen, kendi bestelerinin de yer aldığı Alpay Aydın prodüktörlüğündeki ilk albümü “Dinle”yi Arpej Yapım etiketiyle yayınladı. Yeşim Salkım'ın sevilen bestelerinden Deli Mavi'ye farklı bir aranjmanla ses veren sanatçı, yeni single çalışması "Deli Mavi" ile dinleyicilerinin karşısında..

iTunes: https://itunes.apple.com/ph/album/deli-mavi-single/id1179070646

Netd Müzik: http://www.netd.com/muzik/vedat-behar/deli-mavi

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_SGWnRkQuxI

https://www.facebook.com/vedatbeharr/

https://twitter.com/vedatbeharr

https://www.instagram.com/vedatbeharr/

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ